2733
2734
عنوان

من هنوز فلسفه آرایش کردن رو درک نکردم

| مشاهده متن کامل بحث + 206 بازدید | 51 پست

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2731
whodoudo فشنیستا ← → برای کی لباس می پوشین؟ By تیم ایروپن, January 10, 2014 حدودا یه ماه پیش بود که یکی از دوستام که پسز هم بود به صورت کاملا یه دفعه ای از من بپرسید این دختر ها واقعا برای کی اینطوری لباس می پوشن؟! این سوالش حسابی من رو به فکر برد تا جایی که این رو تو یه جمع دوستانه مطرح کردم و جواب های جالبی گرفتم… خیلی از خانم ها وقتی این سوال رو ازشون می پرسی به طور کاملا غریزی می گن “البته که برای خودم لباس می پوشم!” یا “من لباسی می پوشم که موجب می شه احساس خوبی نسبت به خودم داشته باشم”. اما جواب هایی که من گرفتم این ها بودن: ” خانم ها برای خانم های دیگه لباس می پوشن!” ” من فقط برای خودم لباس می پوشم” “زن ها برای جلب توجه مردها لباس می پوشن” … این خیلی هم عالیه که خیلی خوب خودمون رو بشناسیم. چیزهایی که دوست داریم و دوست نداریم، هیکل مون، سلیقه مون رو از فشن و مد. به هر حال فشن و مد یه سرگرمی برای خودش! اما این جمله هم که خیلی ها می گن و حتی خود من میگم “که من فقط برای خودم تیپ میزنم و هرچیزی که دوست دارم رو می پوشم” یه جورایی واقعیت نداره و از نظر احساس و منطق درست به نظر نمیاد! خیلی وقت ها وقتی به گذشته برمی گردم می بینم مواقعی بوده که برای اینکه توی یه مهمونی جلب توجه کنم لباس پوشیدم یا بعضی اوقات چون محیط کارم مجبورم می کرد جور دیگه ای لباس پوشیدم یا وقتی با آدم های مهمی جلسه ای داشتم مجبور شدم جور دیگه ای لباس بپوشم. مد و فشن، برای کی لباس می پوشی فکر کنم الان یه تعادلی رو توی لباس پوشیدنم پیدا کردم و برای خودم به یه استایل رسیدم، و می تونم اعتراف کنم الان فقط گاهی اوقات به خاطر دیگران استایل لباسم رو عوض می کنم . و بیشتر فکر می کنم که این با بالاتر رفتن سنم و شناختن بیشتر خودم بوجود اومده. سلیقه ما توی انتخاب لباس توسط عامل های خیلی زیادی تحت تاثیر قرار میگیره. این حقیقت که همیشه می تونیم چیزی رو که می خوایم بگیم با چیزی که می پوشیم بیان کنیم همیشه وجود داره، مثلا خیلی کژوال لباس بپوشیم یا خیلی کلاسیک، توی یه مهمونی لباس باز بپوشیم یا لباس بسته… برای همین همانطور که پذیرفتیم که مد و فشن یه راهی برای بیان شخصیت مون هست، به نظر من در عین حال سلیقه مون در انتخاب مد و لباس در یه محیط ایزوله قرار نداره. اون طوری که لباس می پوشیم روی محیط و آدم های اطرافمون هم تاثیر داره چه تاثیر خوب و چه بد. دریافتن این موضوع می تونه ما رو به آگاهی بیشتری از خودمون و محیط اطرافمون برسونه. تا از این طریق بتونیم به محیط اطرافمون نشون بدیم که چه شانی داریم و چقدر دوست داشتنی هستیم. و این خیلی زیباست! به نظر شما “اما مردها برای کی لباس می پوشن؟” آیا فقط برای خودشون لباس می پوشن یا اون ها هم برای جلب توجه جنس مخالف حاضر می شن لباسی بپوشن که اصلا توش احساس راحتی ندارن؟ شما چطور؟ شما برای کی لباس می پوشین؟ تا حالا تجربه ای در این زمینه داشتین که به این موضوع واقعا فکر کنید؟