2733
2739
عنوان

طرز پخت خورش کرفس رو میشه به من توضیح بدین !ممنون

| مشاهده متن کامل بحث + 30871 بازدید | 22 پست
اول سعی کن کرفس خوب بخری که ساقه هاش سفت نباشه . بعد برگ های سبزش رو جدا کن و بشور و ساقه هاش رو هم ردیف اول رو بنداز بره و از ردیف بعد شروع کن به اندازه یک بند انگشت خرد کردن بعد بشور و آبش که رفت بریز سرخ کن و بعد برگ های سر کرفس رو خرد کن اگر خواستی نعنا وجعفری هم خرد کن و قاطی هم کن بعد سرخ کن اگر هم نخواستی نعنا و جعفری همون برگهای خود کرفس رو خرد کن و سرخ کن و آخرش کمی نعنا خشک اضافه کن یک تفت که خورد بردار.
بعد پیاز رو با گوشت تفت بده یک کم زرد چوبه و یک نوک قاشق رب باهم سرخ کن بعد آب جوش بریز بزار گوشت ها بپزه بعد از نیم ساعت کرفس ها و سبزی سرخ شده رو اضافه کن چند تا لیمو امانی بنداز داخلش بزار جوش بخوره بعد لوبیاهایی که قبلا آبپز کردی رو بهش اضافه کن و بزار حسابی جا بیفته . وقتی گوشتش بپزه آماده است .

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2731
عزیزم اولا سبزی خورش کرفس نعناع و جعفری هست . من یه دستور خوشمزه بهت میدم امتحان کن وجوابشو بده . اول سبزی رو خرد میکنی البته برگهای کرفس هم باهاش قاطی کن بعد روی گاز تفت بده وسزخ کن .اما خیلی نه چون تلخ میشه . ساقه های کرفس هم جداگانه خرد کرده تفت میدهی تا نرم و کمی طلایی شود . در زود پز پیاز نگینی را سرخ میکنی سپس گوشت (ترجییحا گوسفند) را اضافه میکنی بعد از اینکه کمی سرخ شد زرد چوبه میزنی و کرفس و سبزی را میریزی بعد به مقدار لازم آب میریزی و در زود پز را میبندی تا بپزد حدود 45-60 دقیقه . وقتی ساقه های کرفس و گوشت پخت نمک و آبغوره اضافه میکنی دوباره 10 دقیقه در زود پز را میبندی تا جا بیفته . (اگر از اول نمک وترشی بزنی کرفس سفت و بد میشه )در آخر اگر خورش جا افتاده بود که نوش جان .اگر نه (1قاشق آرد در کمی روغن تفت بده "خیلی کم" و بریز تو خورش و بزار چن دقیقه دیگ روکم بپزه تا به روغن بیافته فقط مواظب باش ته نگیره) بعد هم نوش جونت
CafeMom Tickers
چرا بعضی وقتها ساقه های کرفس نمی پزه و حالت سفتی شو تو خورش داره باید چیکارش کنیم کمکککککککککککککککککککککک
در بیکرانه زندگی دو چیز افسونم میکند...آبی آسمان که میبینم و میدانم که نیست و خدا که نمیبینم ولی میدانم که هست...
عزیزم اولا سبزی خورش کرفس نعناع و جعفری هست . من یه دستور خوشمزه بهت میدم امتحان کن وجوابشو بده . او ...

سلام عزیزم شما می دونی نسبت کرفس به سبزی نعنا و جعفری چقدر باید باشه!؟

2740