2733
2734
عنوان

کسی بوده بورسیه شده باشه یا اقوامش؟

| مشاهده متن کامل بحث + 255 بازدید | 28 پست

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

خاهرم  ارشد اقتصاد دانشگاه شریف بود  شهریور بورسیه شد رفته کانادا

چقدر دانشجو های شریف برام قابل احترام هستن

یا علی....خانما درخواست دوستی میدید قبلش تو یکی از تاپیکام کارتون رو بگید که رد نکنم...تاپیک اولم همیشه بازه هر کس بخواد میتونه اونجا کامنت بذاره.....به حق شهدای کربلا اللهم عجل لولیک الفرج 🌱
نه گلم الکی که نیست حتماب آید یه چیزی یه پولی همراهت باشه نیمهش سرتو بندازی پایین بری من خودم تا تهش ...

حقیقتش هزینه ای که میدن برای بیرون رفتن و دکتر رفتن و خیلی چیزای دیگه کافیه. همسر خودم بورسیه بود. ولی اینکه حالا شما سنتون کم بوده یا پدرت نذاشته و شرایط تون فرق داشته مساله دیگه ای هست

انسان بین ۱۷ تا ۲۲،۳ سالگی در ساده لوح ترین ورژن خودشه. فکر می کنه همه چیز رو میدونه، مرکز دانایی جهانه، می تونه دنیا رو تغییر بده و همه بزرگترهایی که شبیه اون فکر نمیکنن، احمق و کم هوشن؛ و هیچ ایده ای نداره از اینکه زمان قراره چقدر متواضع و فروتنش کنه در مورد دانایی و قدرتش.
2731
کنکورتو خوب بخون 

فعلا خبری از کنکور نیس تا شرایطم اوکی بشه تاپیکامو‌ بخون متوجه میشی

اسفند۹۹ روز دوشنبه ساعت ده صبح هیچوقت یادم نمیره، دیگه اون آدم سابق نشدم💔 آرزوهام پودر شد، خدایا میبینی؟ من خیلی وقته مردم فقط جسمم اینجاست💔 ثانیه به ثانیه که میگذره قلبم بیشتر مچاله میشه💔مادرم اشک هامو که میبینه دلش می‌شکنه💔از بابام متنفرم که باعث  این حال  بدم شد💔 از خدا پرسیدن بدترین عذاب واسه یه انسان مظلوم چیه؟ گفت بال هاش شکسته بشه💔 امام حسین آخرین امیدم به توعه یادته چهل شب برات نماز شب خوندم به حرمت همونا نجاتم بده💔روزگار بدی رو میگذرونم برام دعاکنید شاید نفس یکی از شما حق باشه💔الان حاضرم همه چیزمو بدم فقط خوب بشم💔افسردگی لعنت بهت💔تا ابد حسرت دندونپزشکی شهید بهشتی موند رو دلم💔خدایا تروخدا😭😭😭باید از سمت خدا معجزه نازل بشود تا دلم باز دلم باز دلم، دل بشود⁦❤️⁩                                                «چه بسیار تقدیرها که به تدبیرها میخندند»من این جمله رو زندگیش کردم💔                                         من خیلی وقته مردم فقط جسمم اینجاس🙃💔            ما همیشه از کسایی که دوسشون داریم ضربه میخوریم💔 شدم مثل دختر بچه ای که تنهایی با عروسکاش بازی می‌کنه💔  گاهی وقتا از تنهایی و شدت غم شده شش ماه اصلا از خونه بیرون نرفتم پس با من از تنهایی و غم حرف نزن💔 میگن دردی که تورو نکشه قوی ترت می‌کنه ولی من میگم می‌کشه ولی جوری که هر ثانیه می‌میری💔 خدایا من از درگاهت با دل شکسته چشم گریون و قلب پراز درد نا امید و دست خالی برگشتم💔

والا یکی  دانشگاه مک گیل تحصیل می کرد می گفت من 5 سال فقط وام های دانجشویی می گرفتم تا بتونم ادامه تحصیل بدم . از قوانین دانشگاه اونجاست که نباید کار داشته باشی باید تماما وقت در خدمت تحصیل و دانشگاه باشی

دانشگاه ها فرق دارن باهم ولی در کل فقط بخشی از هزینه ها پرداخت میشه. هزینه اولیه مهاجرت رو خوشون بای ...

بله شاید دانشگاهها متفاوت باشن. همسر من بلیط رفت و برگشت رو هم هزینه اش رو جدا دادن حتی

انسان بین ۱۷ تا ۲۲،۳ سالگی در ساده لوح ترین ورژن خودشه. فکر می کنه همه چیز رو میدونه، مرکز دانایی جهانه، می تونه دنیا رو تغییر بده و همه بزرگترهایی که شبیه اون فکر نمیکنن، احمق و کم هوشن؛ و هیچ ایده ای نداره از اینکه زمان قراره چقدر متواضع و فروتنش کنه در مورد دانایی و قدرتش.
والا یکی  دانشگاه مک گیل تحصیل می کرد می گفت من 5 سال فقط وام های دانجشویی می گرفتم تا بتونم اد ...

ایشون احتمالا بحاطر ویزای تحصیلی اجازه کار نداشته. وگرنه بعید میدونم دانشجوهای کشور خودشونم اجازه کار نداشته باشن

بورسیه شدن میتونه در هر مقطعی باشه

بچه هایی که برا کاردانی بورسیه میشن معمولا معدل دیپلم عالی دارن و المپیاد رفتن و مدال دارن یا اینکه رتبه عالی آوردن و دانشگاه تاپ مثل تهران و شریف و امیرکبیر خوندن که از اون طریق براشون دعوت نامه فرستاده شده و این افراد معمولا نخبه هستن ....البته بدا رشته های ریاضی و تجربی متفاوته مهم اینه رشته و هدفتون چیه  و اینکه بهتره از افرادی که رفتن پرس و جو کنید من در مورد این بورسیه خیلی اطلاعات ندارم

ولی اگه کسی برا مقاطع کارشناسی یا ارشد بخواد بورسیه بگیره باید مدرک زبان تافل یا آیلتس داشته باشه با نمره بالا و شرط معدل رو در مقطع قبلی داشته باشه و از اساتیدش توصیه نامه بگیره و انگیزه نامه قوی بنویسه و مقاله داشته باشه و یه سری شرایط که دانشگاه به دانشگاه متفاوته ....باید تحقیق کنید مثلا در ایتالیا میشه بورسیه استانی گرفت یا در آلمان میشه در دانشگاه های رایگان تحصیل کرد و یا برا کره و روسیه میشه بورسیه دولتی گرفت و...

یا علی....خانما درخواست دوستی میدید قبلش تو یکی از تاپیکام کارتون رو بگید که رد نکنم...تاپیک اولم همیشه بازه هر کس بخواد میتونه اونجا کامنت بذاره.....به حق شهدای کربلا اللهم عجل لولیک الفرج 🌱