2752
2734
عنوان

اینجا روانشناس هست ؟

| مشاهده متن کامل بحث + 132 بازدید | 19 پست
الان باید باهاش چکار کنم برای مدرسه اش خیلی میترسم

عزیزم با تاپیک زدن نمیشه مشکلش رو حل کنی باید چندجلسه ببریش مشاور کودک تا مشکل اصلی رو پیدا کنه

برای شروع بچه رو دعوا نکنید ازینکه میترسه

اگه از اتاق تاریک مثلا میترسه همراهش برید تو اتاق و نگید تو ک بزرگی از چی میترسی!

با داستان و انیمه بهش اموزش بدید اگه کسی خواست بهش صدمه بزنه باید چکار کنه

مثلا دوتا عروسک بگیرید دستتون و بین اون دو عروسک یه داستان تنش و دعوا تعریف کنید و راه درست دفاع کردن از خودش رو با عروسک اموزش بدید

از هرچی میترسه یه لیست تهیه کنید و کم کم برای غلبه به ترسش عادتش بدید

مثلا اگه از صدای بوق بلند میترسه اول از یه سوت استفاده کنید بعد بگید هرچی وسیله بزرگ تر باشه صدا بوقشم بلندتر

تو گوشی انواع وسیله نقلیه رو با صدای بوقش بهش نشون بدین

بزارید راجب ترساش باهاتون صحبت کنه

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

ببرش روانپزشک اطفال 

ازش نوار مغزی و عصبی بگیرن 

علایم اوتیسم و بیش فعالی کُند دیده میشه 

عٖؒشٖؒقٖؒ تٖؒوٖؒ مٖؒاٖؒنٖؒنٖؒـٖؒבٖؒ لٖؒکٖؒـٖؒہٖؒ شٖؒرٖؒاٖؒبٖؒیٖؒسٖؒتٖؒ رٖؒوٖؒےٖؒ پٖؒیٖؒرٖؒاٖؒهٖؒنٖؒ سٖؒـٖؒ؋ٖؒـٖؒیٖؒـٖؒבٖؒمٖؒ کٖؒـٖؒہٖؒ בٖؒیٖؒگٖؒرٖؒ نٖؒمٖؒیٖؒتٖؒوٖؒاٖؒنٖؒمٖؒ بٖؒپٖؒوٖؒشٖؒمٖؒشٖٖؒؒ

پسر منم تقریبن شبیه پسر شما بود.

ب شدت گریه ایی و اصلن مدرسه رو دوست نداشت.

پنج بود باشگاه بردم دو ساعت.اوایل پدرش پشت در مینشست.کم کم اون دو ساعت رو تنها میموند دوباره همسرم میرفت دنبالش.پیش دبستانی فقط گریه کرد.هر روز با گریه و نمیرم نمیرم میبردمش.چقدر جایزه و....گرفتم.

امسال هم سه ماه اول با گریه رفت مدرسه کم کم بهتر شده.ولی هنوزم صبح بلند میشه کج خلقه.میگه نمیشه نرم!؟

ترس از محیط جدید داشت.البته من با مشاور مدرسه حرف زدم.

ایشون گفت در عین محبت و توجه مادرانه ولی

لی ب لالاش نزار.بزار یکم محکم بار بیاد

برای تمام رنج هایی که میبری "صبر" کن؛صبرداشتن در رنج ها،اوج احترام به حکمت خداوند است.
2731