2752
2734
نباید نا امید بشی ببین چیزی ک من از پسر بچه ها فهمیدم اینه ک مادراشون براشون خیلیییییی مهمه خیلی بی ...

قربونت برم خواهری خیلی حرفات اموزنده و دلگرم کنندس چشمسعیمو میکنم

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

بخاطر لکنتش ببرش یه گفتار درمان خوب

بچه هایی که لکنت دارن شرایطشون با بچه عادی فرق داره 

میفهمم چی میگی 

شرایط پسرت تقریبا مثل دختر منه،. دختر منم لکنت داره 

چند ماهه تحت درمانه خداروشکر کمی بهتره 

تازه کار درمانی حواس رو هم شروع کردم 

چون درمانگرش گفت بچه هایی که لکنت دارن ممکنه یه سری از حواسشون قوی تر باشه و همین موجب ازارشون بشه 

مثلا شنوایی خیلی خوب که باعث حساسیت به صداها بشه 

اضطراب جدایی در این حد که مدام چک کنه تو کنارش هستی، وقتی بره اتاق مثلا هی صدا کنه مامان کجایی چون می‌ترسه نباشی 

بترسه چشمامو ببنده یا مثلا از حموم کردن یا لمس کردن بدنش بدش بیاد و.... 

هر بچه ای شرایطش متفاوته و باید کامل برسی بشه،. باورت میشه ا امسال عید فقط تونه پدر و مادر هامون رفتیم چون دم عیدی خیلی لکنتش رفت بالا و دیدن بقیه براش ممنوع بود تا کمتر استرس بگیره 

شاید وقتی نمیتونه مثل پسر عمو و ایناش صحبت کنه خودش اعصابش خورد میشه و این باعث بهونه گیری میشه و اخلاقش بد میکنه 

بهتره ببریش گفتار درمان

و تنا چیزی که تو این بچه ها مشترکه اینه که نیاز شدید عاطفی دارن،. باهاش خیلی بازی کن تا انرژیش تخلیه بشه،. حرفاشو تکمیل نکن، خییییلی بهش محبت کن، اگه. وابسته اس اشکالی نداره به زور از خودت جداش نکن 

انشالله خوب میشه،. بچه ها پاکن خدا انشالله بهشون نظر کنه 

منم امیدم به خداست انشاالله دختر منم خوب بشه

میدونم که میشه 🌱من دلم روشنه🤍...
2731
بخاطر لکنتش ببرش یه گفتار درمان خوب بچه هایی که لکنت دارن شرایطشون با بچه عادی فرق داره  میفه ...

عزیز دلم بخدا گریم گرفته ازاین همه دردش،اره از صدای بلند نوز زیاد یهویی بدش میاد وقتی تو اتاقه مدام صدام میکنه،بمیرم برا اشوب دلش،خدا دختر خوشگلتو شفا بد رحمیم به پسرمت بکنه،عزیزم رخترت چندسالشه و چند وقته اینجور شده،یعنی شما بردین دکتر گفتش که شلوغی ومهمانی و اینا براش ضرره؟راستی منع غذایی نداره؟

عزیز دلم بخدا گریم گرفته ازاین همه دردش،اره از صدای بلند نوز زیاد یهویی بدش میاد وقتی تو اتاقه مدام ...

3 سالشه و حدود یکساله که اینطوری شده 

نه ربطی به خورد و خوراک نداره از نظر علمی ولی میگن گرمی بیشتر بدید بهشون

بله دکتر گفت،. چون بچه هایی که لکنت دارن نباید حرفشون تکمیل بشه نباید با سرعت و تند تند باهاشون حرف زد خب آدم میتونه به همه عالم اینا رو تذکر بده؟ نه پس باید رفت و آمد محدود بشه 

چون خودشون احساس شکست و سرخوردگی میکنن وقتی نمیتونن صحبت کنن مثل بقیه، یا کسی حرفشون رو تکمیل کنه این بدترین حس واسشونه

البته نه اینکه یهو با هیشی دیگه رفت و آمد نکنیا، ذره ذره و زیر نظر درمانگر، ممکنه شرایط پسر شما طور دیگه ای باشه 

من چون دخترم به شدددددت خجالتیه بهم گفت لکنت باعث میشه بدتر خجالت بکشه، ماهم رفت و آمد رو قطع کردیم

تو فامیلتون کسی لکنت داشته؟ چند سالشه چند وقته گرفته؟ 

3 سالشه و حدود یکساله که اینطوری شده  نه ربطی به خورد و خوراک نداره از نظر علمی ولی میگن گرمی ...

من پسرم خیلی خوش زبان بود و هست و اصلا خجالتی نیست و همه بخاطر شیرین زبدنیش میخوانش اما تاکی؟وقتی بزدگت تر بشه میفهمه،دوست داره زباد حرف بزنه وحرفاشم قشنگه ولی تندتند حرف میرنه و قرمز میشه اونجاس که قلبم از جا کنده میشه،نه اصلا نداشتیم فقط پسرعموش همسنش بود ختنه اش کردن دوسه ماه لکنت گرفت و خوب خوب شد،سه سال وهفت ماهشه اخرای تیر پارسال اینجور شد

من پسرم خیلی خوش زبان بود و هست و اصلا خجالتی نیست و همه بخاطر شیرین زبدنیش میخوانش اما تاکی؟وقتی بز ...

پس اگه پسر عموش داشته ژنتیکیه

بخاطر تند حرف زدنشم هست 

سعی کن سرعت گفتار خودتون رو پایین بیاری،. شمرده تر حرف بزنید، چون به بچه نمیشه مستقیم بگی آروم تر حرف بزن، بدتر میشه

خودتون سرعت حرفاتون رو کم کنید تا اون کم کم از شما الگو بگیره 

و وقتی میخاد با هیجان و تند تند صحبت کنه یه کاری کن مکث کنه تا هیجانش فروکش کنه 

مثلا میخاد برات یه چیزی تعریف کنه بگو وایسا مامان آب بخورم اول، یا بگو وایسا بریم رو مبل بشینیم 

تا صبر کردن رو یاد بگیره 

لکنت قابل درمانه نگرانش نباش ولی یه محیط کاملا بدون استرس واسش فراهم کن 

سخته ها آدم کم میاره گاهی ولی سعی کن هررررر کاریم کرد دعواش نکنی، نگو وای لوس میشه و فلان 

یه مدته بچه ها بلاخره مستقل میشن خصوصا پسرا 

تا یه سنی چسبیدن به ما بعدش درست میشن

لکنتش از برنامه کودکی ترسید وابستگیشم اینه یبار عموش بردش کوه اونجا این کمی ناارام بوده اونم دعواش ک ...

درهرصورت بايد درمان بشه 

الان بهترين موقع هست و تا دير نشده

با بازي درماني مشكل رفع ميشه

اگر خسته ای..اگر دنیا بهت سخت گرفته..اگر توی نقطه بد زندگیت هستی..و یا سختی های گذشته باعث شدی تلخ بشی.یا فکر میکنی اگر تند تیز و با توهین و تحقیر جواب بدی خیلی باحالی..در تبادل نظر با بقیه اول چند دقیقه تحمل کن.اگر جوابی ک میخوای بدی تند و تیزه ننویس..به خاطر رضایت خدا 
پس اگه پسر عموش داشته ژنتیکیه بخاطر تند حرف زدنشم هست  سعی کن سرعت گفتار خودتون رو پایین بیار ...

عزیزمی ممنونم از راهنماییت پسرعموش خیلییی کم بود ودرحد دوسه ماه بخاطر ترس ختنه