2733
2734
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

درست ميگي ايشالا از امشب. برم خونه ميرم نماز مغرب و عشاء رو ميخونم ولي ميدوني به چي رسيدم. اينكه ...

نه این دقیقا حربه شیطانه...این فکرها که نماز نخون زودتر کارت راه میفته، اصلا گول این افکار رو نخور، وگرنه خدا خودش نمی گفت نماز بخون که نماز از کار زشت و ناپسند باز میداره، و گفته شده شیطان با حسرت به شخصی که نماز میخونه نگاه می‌کنه چون مادامی که سر نمازه، میبینم رحمت خداوند چجوری اون شخص در برگرفته...

2731

عزیزم این سوره توبه است برای کافرانه اگه دقت کنین سوره توبه اولش بسم الله نداره اینم اتمام حجت با کافراست میگه حتی اگه امتحان هم بشید باز هم توبه نمیکنید

درخواست دوستی قبول نمیکنم حتی شما دوست عزیز🙂 اگه تو تاپیک ها یک دفعه غیب شدم جواب ندادم ناراحت نشین بچه کوچیک دارم احتمالا یه گندی زده 😅وقتی‌توتاپیکها‌مخالف‌هستین‌وتوهین‌کردیدوجواب‌ندادم‌فکرنکنیدکم‌اوردم😏خیر بنده برای شخصیت خودم‌ارزش قائلم و با بحث بایک ادم بیشخصیت شخصیت خودم رو پایین نمیارم  🪻اَللّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ وَالِ مُحَمَّدٍ وَ عَجِّلْ فَرَجَهُمْ🪻

تا ایه اش رو عنوان نکنید  نمیتونیم راجع به این موضوع صحبت مفیدی داشته باشیم (فکر نمی‌کنم همچین ایه ای رو تا به حال دیده باشم اگر هست لطفا بفرمایید)

کما اینکه ما همیشه با داشته ها و نداشته ها در معرض امتحانیم 

فضای مجازی رو باور کردی ؟ پس تا ابد واقعی ها رو تجربه نمیکنی :)  
تا ایه اش رو عنوان نکنید  نمیتونیم راجع به این موضوع صحبت مفیدی داشته باشیم (فکر نمی‌کنم همچین ...

ایه رو اشتباهی گرفته اسکرینش رو گذاشتم

درخواست دوستی قبول نمیکنم حتی شما دوست عزیز🙂 اگه تو تاپیک ها یک دفعه غیب شدم جواب ندادم ناراحت نشین بچه کوچیک دارم احتمالا یه گندی زده 😅وقتی‌توتاپیکها‌مخالف‌هستین‌وتوهین‌کردیدوجواب‌ندادم‌فکرنکنیدکم‌اوردم😏خیر بنده برای شخصیت خودم‌ارزش قائلم و با بحث بایک ادم بیشخصیت شخصیت خودم رو پایین نمیارم  🪻اَللّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ وَالِ مُحَمَّدٍ وَ عَجِّلْ فَرَجَهُمْ🪻
ایه رو اشتباهی گرفته اسکرینش رو گذاشتم

بله الان دیدم وبرام جالب بود 

درک من از این آیه این هست که این امتحان ،یک امتحان عمومی هست و با امتحان هر کسی به طور شخصیش در زندگیش فرق داره تا مومن از منافق (کسی که در ظاهر ادعای ایمان میکنه) جدا بشه ،با انتخاب و جهت گیری هایی که میکنه 

چیزی شبیه فتنه هایی که اتفاق افتاده ،اتفاق میافته و اتفاق خواهد افتاد .....

جالبه چون هر چی نگاه میکنم میبینم روال همیشه همین بوده و برخی به خاطر همین امتحان ها دچار ریزش شدن از ابتدای دین تا به حال 

بله الان دیدم وبرام جالب بود  درک من از این آیه این هست که این امتحان ،یک امتحان عمومی هست و ب ...

بله اصل این دنیا همینه در مورد وقایع اخرالزمان تو یه کتاب چندین سال پیش خوندم اونموقع یازده سالم بود گفتم همچنین چیزهایی امکان نداره ولی الان که بیست و پنج سالمه به وضوح دارم توی جامعه میبینم معنیه این ایه اینه که با اینکه گناهکارین ولی باز هم مورد امتحان قرار میگیرین به نظرم واسه اونکه روز جزا نتونن چیزی بگن یا حق نداشته شون رو طلب کنن🤔

بله اصل این دنیا همینه در مورد وقایع اخرالزمان تو یه کتاب چندین سال پیش خوندم اونموقع یازده سالم بود ...

بله این تفسیر هم برام جالب بود 

و راجع به اون چیزهایی که فکر می‌کردیم هرگز اتفاق نمی‌افته هزار درصد موافقم خیلی چیز ها مثل پازل در حال تکمیلن 

بله این تفسیر هم برام جالب بود  و راجع به اون چیزهایی که فکر می‌کردیم هرگز اتفاق نمی‌افته هزار ...

بله امیدوارم ما جزء نجات یافته ها باشیم ان شاءالله که ظهور خیلی نزدیکه💚💚💚

انشالله انشالله    

💚💚💚

مثلا آیه ۱۵۵ بقره، ابزار امتحان نام بردن خداوند، که با چه چیزهایی آزمایش میشید؛

ترس و گرسنگی، زیان‌های مالی و جانی و کمبود میوه‌ها، ابزار آزمایش معرفی شده است، در حالی که وسائل آزمایش، منحصر به این امور نیست و در آیه‌های دیگر، ثروت و فرزند، مایه آزمایش معرفی شده‌اند، چنان که می‌فرماید: «و اعلموا انما اموالکم و اولادکم فتنة»: بدانید: مال‌ها و فرزندان شما مایه امتحان می‌باشند و باز می‌فرماید: لتبلون فی اموالکم و انفسکم؛ درباره ی اموال و جان‌هایتان امتحان می‌شوید.

قرآن دائره ابزار امتحان را بیش از پیش گسترش می‌دهد و یادآور می‌گردد که ما شماها را، با خوبی‌ها و بدی‌ها، با نعمت‌ها و بلاها و به طور خلاصه با هر چیزی که نام آن شر وخیر است، آزمایش می‌کنیم چنان که می‌فرماید: و نبلوکم بالشر و الخیر فتنة

: ما شماها را با شر و خیر می‌آزمائیم، زیرا همان طور که بلاها و مصیبت‌ها مایه آزمایش است، همین نعمت‌های الهی مانند جوانی و تندرستی، تمکن و ثروت، زیبایی و دل آرائی، مایه امتحان و وسیله‌ی آزمایش افراد می‌باشد.

خلاصه کلام اینکه آدمیزاد با هر چیزی هر لحظه در حال امتحان هست، با هر نعمتی که داره یا هر بلا و سختی که داره .