فهرست آرزوها برای تابستانی لذت بخش

نوشته:
1394/03/04 بازدید9531
 فهرست آرزوها برای تابستانی لذت بخش

 

 

 

 

 

 

 

1. فواره بسازید

قایق های کودکتان را شناور کنید. با یک شلنگ و فویل آلومینیومی سنگین می‌توانید در حیاط خود یک رودخانه درست کنید. 2 لایه فویل را به اندازه مورد نظر خود باز کنید و لبه‌های بیرونی را تا کنید و بپیچید تا راهی برای جریان آب بسازید. شلنگ را در آن قرار داده و جریان آب را کم کنید و به کودک خود اجازه دهید اسباب بازی های آبی خود را در آب شناور کند.

 

 

2. یخ در بهشت درست کنید

با درست کردن این خوردنی های خنک گاهی تا 10 درجه بیشتر احساس خنکی می‌کنید.

شربت وانیل و هلو

یک هلوی تازه را برش داده و ریز کنید و با ¾ فنجان آب، ½ فنجان شکر و کمی نمک در یک ظرف با هم مخلوط کنید. این مخلوط را روی گاز قرار دهید تا به جوش بیاید. بعد از جوش آمدن حرارت را کم کنید. برای 30 دقیقه آن را بپزید. گاهی آن را به هم بزنید و با یک قاشق آن را خرد کنید. یک قاشق غذاخوری عصاره وانیل به آن اضافه کنید. آن را از روی شعله بردارید و داخل یک لیوان بریزید، آن را تکان دهید تا مایع و جامد از هم جدا شوند. با این کار 1 لیوان شربت خوشمزه خواهید داشت.

شربت توت فرنگی و نارگیل

400 گرم توت فرنگی را تمیز کرده و آن‌ها را 4 قسمت کنید. توت فرنگی ها را با ¼ فنجان شکر و کمی نمک در یک ماهیتابه مخلوط کنید و روی گاز بگذارید تا بجوشد. آن را برای 20 دقیقه بپزید. گاهی آن را به هم بزنید و با یک قاشق آن را خرد کنید. آن را از روی شعله بردارید و داخل یک لیوان بریزید، آن را تکان دهید تا مایع و جامد از هم جدا شوند. با این کار 1 لیوان شربت خوشمزه خواهید داشت.

 

 

 

3. در ابرها شکل های لحظه ای پیدا کنید

4. گیاه یا گلی را بکارید و رشد آن را ببینید

5. فریزبی بازی کنید

 

 

6. میوه های فصل را بچینید

7. به سینما بروید یا در خانه فیلمی را تماشا کنید

8. از یک مزرعه دیدن کنید

9. مهارت استفاده از هولاهوپ را تقویت کنید

10. به دیدن یک کنسرت در فضای باز بروید

11. قصه اشباح را تعریف کنید

12. همراه خانواده به دوچرخه سواری بروید

13. از روی موانع بپرید

14.لی لی بازی کنید

15. روزی را بدن شبکه بگذرانید و از هیچ وسیله ارتباطی استفاده نکنید

 

 

 

16. از استایل های تابستانی استفاده کنید. با استفاده از قیچی و چسب تفنگی تعدادی پولک، سنگ رنگی یا دکمه به عینک آفتابی کودک خود بچسبانید و آفتاب را برای کودک خود لذت بخش تر کنید. همچنین در تزیین مو یا لباس ها نیز می‌توانید ایده های خلاقانه خود را امتحان کنید.

 

 

 

17. برای روزهای خیلی گرم تابستان می‌توانید از اسباب بازی های آبی استفاده کنید. اسفنج ها را در اندازه های 3 سانتی متری برش دهید .9 تا از تیکه های اسفنج را در کنار هم قرار داده و با یک کش موی محکم از وسط آن ها را ببندید. آن را در آب خیس کنید و اجازه دهید بچه ها آن را به سمت یکدیگر پرتاب کنند.

 

 

 

18. با کودک خود به پیاده روی در طبیعت بروید. به مواردی که ممکن است در مسیر به آن ها بر بخورید فکر کنید. مانند تار عنکبوت، تکه ای از پوست درخت، لانه پرندگان، قاصدک، پر، سرخس، سنگ و مخروط کاج.

می‌توانید با او به ساحل دریا رفته و گنجینه‌های ساحل مثل جلبک های دریایی، تخته پاره ای روی آب، صدف ها، سنگی به شکل قلب یا ستاره دریایی را به او نشان دهید.

به کودک خود اجازه دهید تا در باغچه و حیاط خانه کند و کاو کند و موجودات زنده مثل کرم خاکی، پروانه، سوسک  و مورچه را بیابد. یا از او بخواهید به دنبال شی‌ء هایی به رنگ های رنگین کمان بگردد.

 

 

 

19. ساندویچ های خوشمزه درست کنید. از سبزیجات، پنیرها و سس های خوشمزه و متنوع برای تزیین ساندویچ ها استفاده کنید.

 

 

 

20. نوستالژی های تابستانی بسازید. در اوقات تابستان می‎‌توانید همراه کودک خود قایق های کاغذی، توپ های نخی رنگارنگ یا دستبندهای دوستی بسازید و تابستانی خاطره انگیز برای کودک خود خلق کنید.

 

 

 

 

 

 

تحریریه نی نی سایت

ارسال نظر شما

اولین نفری باشید که نظر میدهید
login captcha