هفته 37 فعالیت های هفته رژیــم غذایــی نگران نباشیــد توصیه های مذهبی ویدئو بایدها نبایدها
کودک شما چگونه تغییر می کند؟

 تبریك! كودك شما كامل شده است و از این به بعد قادر خواهد بود كه به زندگی در خارج رحم ادامه دهد. كودكانی كه قبل از 37 هفتگی به دنیا بیایند نارس و به آنهایی كه بعد از 42 هفته به دنیا بیایند دیرشده می گویند. وزن كودك شما كمی بیشتر از 2720 گرم است و از سر تا پاشنه پا حدود 48.2 تا 50.8 سانتی متر طول دارد.

موی سر بسیاری از كودكان در هنگام تولد كامل است و طول موهای آنها ممكن است بین 1.2 تا 3.8 سانتی متر باشد. اگر رنگ موی كودك شما با خود شما یكسان نیست تعجب نكنید. برخی نوزادان هم تنها كمی موی كرك مانند دارند.

شما چگونه تغییر می کنید؟

 

در هفته های آتی فقط باید منتظر باشید. از این موقعیت برای آماده كردن وسایل مربوط به نوزادتان استفاده كنید یا كارهایی را انجام دهید كه ممكن است تا مدتی پس از تولد كودك نتوانید به آنها مشغول شوید. هر وقت می توانید یك چرت بزنید یا مطالعه كنید.

خوابها و رویاهای شما تغییر كرده اند؟ در هنگام خواب گمان می كنید رویاهایتان واقعی هستند؟ نگرانیهای ناشی از مادر شدن می تواند موجب اینگونه خواب دیدنها شود.

ممكن است تعداد انقباضهای عضلانی براكستون- هیكس بیشتر شده باشند. همچنین ممكن است زمان هركدام از این انقباضها بیشتر طول بكشند و آزاردهنده تر شده باشند. هنگامی كه بروز این انقباضات بیشتر شود ممكن است گمان كنید كه زمان زایمان فرا رسیده است. همچنین ممكن است ترشحات لزج و مخاطی واژن نیز افزایش یافته باشد. در دوران بارداری مخاط متراكم و ضخیمی دهانه ورودی رحم را می بندند و نقش حفاظتی دارد، هنگام شروع زایمان این مخاط كه "پلاگ موكوسی" نام دارد ممكن است كمی خونی شود و با شروع باز شدن دهانه رحم، خارج شود. به این وضعیت "نمایش خونی" می گویند و اگر در این دوره "نمایش خونی" را مشاهده كردید ممكن است زمان زایمان فرا رسیده باشد. در این زمان هم مانند سایر مواقع در طول بارداری در صورت مشاهده لكه یا خونریزی فورا به پزشك خود اطلاع دهید.

 مسیر بیمارستان یا زایشگاه را یك بار در زمان بدون ترافیك مرور كنید. شاید بهتر باشد برای رسیدن به آنجا در زمانهای مختلف شبانه روز برنامه ریزی كنید. حتی می توانید به آنجا بروید و از محل ورود، سیستم پذیرش و كارهای مربوط به آن و نیز مداركی كه باید به همراه داشته باشید اطلاع كسب كنید.

 داشتن یک رژیم غذایی صحیح بعد از وضع حمل برای یک مادر شیرده ضروری است. در طول دوران شیردهی مصرف غذاهای سالم برای مادر و بچه لازم است. بدن شما در دوران شیردهی به 200 کالری بیشتر از دوران بارداری یا 500 کالری بیش از دوران پیش از بارداری نیاز دارد. بنابراین فکر رژیم گرفتن پس از وضع حمل را از سرتان خارج کنید زیرا چنانچه به اندازه کافی مواد غذایی به بدنتان نرسد شیر مورد نیاز نوزاد ساخته نخواهد شد. باید بدانید که فرصت زیادی برای کاهش وزن در آینده خواهید داشت.  

 حدود 2 الی 3 هفته قبل از زایمان، یک روز صبح که شما از خواب برمی خیزید، متوجه خواهید شد که بچه ی شما بیش از حد پایین آمده و این نشان می دهد که او آماده تولد است. این وضعیت قرار گیری، "آنگاژمان" نامیده می شود. با این چرخش بچه برای قرار گیری در مرحله تولد به قسمت فوقانی شکم فشار می آورد. این موقعیت در نتیجه نازک شدن دیواره رحم و کشیدگی زیاد آن به منظور سهولت در حرکت به سمت دهانه رحم می باشد.  البته این وضعیت برای تمامی مادران رخ نمی دهد به ویژه مادرانی که قبلا سابقه زایمان داشته اند اما این تغییر ظاهری به وضوح در شما دیده می شود و توجه دیگران به این تغییر ظاهری جلب خواهد شد. سهولت در تنفس یکی از نتایج خوب این وضعیت و تکرر ادرار یکی دیگر از عواقب سخت آن است زیرا سر بچه به مثانه فشار می آورد.

 ماه نهم ماه تولد است. در این ماه کرک لطیفی که روی بدن جنین را پوشانده بود از بین می رود و پوست بدن، رنگ سفید مایل به سرخی پیدا می کند. غدد چربی در سراسر پوست به وجود می آیند. جنین زمانی که انگشتش را می مکد، سکسکه می کند. بهتر است در این ماه کباب بخورید و ادویه میل نکنید. برای سلامتی امام زمان گوسفندی ذبح کنید و خودتان هم از آن بخورید. از آنجا که بر اهمیت تلاوت آیات نور توسط والدین بسیار تاکید شده است، خواندن این آیات را فراموش نکنید.

 تولد طبیعی ترین مرحله زیستی است که در عین حال شیرین و دلهره آور است. هرچه به زمان زایمان نزدیک تر می شوید، ترس و دلهره تان بیشتر می شود. اگر این ترس ها باعث بروز احساسات منفی در شما شود، با روند زایمان تداخل پیدا می کند. بهترین راه برای دست و پنجه نرم کردن با مشکلات این است که اصلا نترسید. بله! خیلی از زایمان ها راحت نیستند اما راهکارهایی برای کنترل درد وجود دارد. زایمان شما هم بالاخره تمام می شود و نوزادتان را در آغوش خواهید گرفت. به دنبال گفتگو با یک روانشناس باشید زیرا تحقیقات نشان می دهد، خانم هایی که در دوران بارداری با روانشناس مشاوره کرده اند، زایمان کوتاه تری داشته اند و نیازی به عمل سزارین در آنها نسبت به سایر خانم ها کمتر بوده است. مهارت های ایجاد آرامش را یاد بگیرید و به دنبال ماما یا فرد ماهری باشید که بتوانید با کمک او این تمرینات را در هفته های آخر انجام دهید.

 در صورت بروز مشکلاتی از قبیل تاری دید، کم سویی، دوبینی، یا لکه هایی که وقتی به سرعت از جا بر می خیزید به طور موقت ناگهان ظاهر می شوند، فورا با پزشک خود تماس بگیرید. چنین تغییرات بینایی که در طول بارداری در شما رخ می دهد، می تواند از علائم تشنج بارداری باشد به ویژه اگر با سردرد همراه باشد.


رها      ۱۳۹۴/۸/۲
پاسخ

در این هفته چقدر احتمال دارد جنین از حالت بریج به سفالیک تغییر وضعیت دهد. دخترم هنوز نچرخیده است؟

fafar119      ۱۳۹۴/۹/۲۴
پاسخ

خدایا شکرت من دوست دارم طبیعی زایمان کنم ساکمم بستم و منتظر نی نی البته استرس هم دارم

Shemaa      ۱۳۹۵/۳/۱۹
پاسخ

من دو روز ديگه ميرم تو هفته ٣٧، خدايا ممنونم، هم خوشحالم هم نگران

مهرسا      ۱۳۹۵/۴/۱۲
پاسخ

دوستان من امروز وارد هفته 37 شدم. چند روزیه حس میکنم حرکت نی نیم کمتر شده. کسی اینجوری بوده تا حالا؟

بهار      ۱۳۹۵/۵/۳۰
پاسخ

منم 3روز هست که وارد 37 شدم حس خوشگلیه انشالله قسمت همهههههههه منتظرا بشه

respina123      ۱۳۹۵/۶/۶
پاسخ

وای خدا جون شکرت.باورم نمیشه هفته سی و هفتم هستم .ایشالا روزی همه منتظرااا

قیمه بادمجون      ۱۳۹۵/۶/۹
پاسخ

خدایا منم رسیدم به 37 هفته. باورم نمیشه. خیلی میترسم. خدایا خودت کمکم کن.

سارا      ۱۳۹۵/۶/۲۹
پاسخ

باورم نمیشه هفته ۳۷ رسیدم..روزب روز واقعیتر میشه برام بچه داشتن..دلهره دارم و هیجان . خیلی هم تو فکر اینم ک بچه م چه شکلیه سالمه و..

مامان بهنیا      ۱۳۹۵/۷/۲۳
پاسخ

خدایا هزار بار ازت ممنونم که تا این زمان حافظ منو پسرم بودی بی تاب دیدن گل پسرم هستم امیدوارم به امید خدا همه چشم انتظارا نی نی هاشونو بغل کنن

مامان مهرسام      ۱۳۹۵/۸/۱۱
پاسخ

خداجونم شکرت منم فردا میرم توی هفته 37 خیلی خوشحالم ولی از طرفی خیلی استرس دادم یکمی درد دارم میگن طبیعه ماه درد هر لحظه منتظر بدنیا اومدن پسرمم خدایا دوس دارم طبیعی زایمان کنم خودت کمکم کن

فاطیما      ۱۳۹۵/۸/۲۴
پاسخ

امروز 24 آبان 95 هسه و من ب لطف خدا 37 هفته و 1 روز شدم...ان شاا...تموم منتظرا طعم مادرشدن و بکشن خدایا پسرمو سالم بزار بغلم

zohreh      ۱۳۹۵/۸/۲۷
پاسخ

خدایاشکرت منم امروز وارد سی و هفت هفته شدم خدایا همه مامانا نی نی عاشونو به سلامتی بغل بگیرن

محدثه      ۱۳۹۵/۹/۱۶
پاسخ

امروز 16 آذر من وارد هفته 37 بارداری شدم خدایا شکرت یعنی پسرم آذر ماهی میشه یا مثل مامانش دی ماهی

مامان طناز      ۱۳۹۵/۱۰/۱۵
پاسخ

خدایا شکرت امروز وارد 37 هفته شدم تو دوران بارداری خدا رو شکر هیچ مشکلی نداشتم امروز فقط دکتر بهم گفت ک فشارم 14 شده نمیدونم چرا یهوووو اینطوری شد چون من خیلی رعایت میکردم غذا هم همون غذاهای همیشگی:(

تبسم      ۱۳۹۵/۱۰/۲۸
پاسخ

امروز 28 دی ماه 95 و من به امید خدا فردا وارد هفته سی و هشت میشم. خدایا همونطور که تا اینجا کمکم کردی از این به بعدم بهم کمک کن که تا شونزدهم بهمن طاقت بیارم. خدایا بهم صبر بده. ماه آخر خیییلی سخت میگذره چون بیشتر از همیشه منتظری.

مامان گــ🌹ـل پسر      ۱۳۹۵/۱۰/۲۸
پاسخ

خدایاشکرت پسر منم ۳۷هفته شد

هدي 64      ۱۳۹۵/۱۱/۸
پاسخ

من و دخملی هم فردا 36 هفتمون کامل میشه و وارد هفته 37 میشیم ....خدایا بقیه راهم کمکمون کن ...دخترم به موقع و سلامت دنیا بیاد ...

یلدا      ۱۳۹۵/۱۲/۸
پاسخ

منم سه روز دیگه میرم تو هفته 38. خدارو شکر که پسرم سالمه... منتظرم که بموقع به سلامتی متولد بشه

mahya      ۱۳۹۵/۱۲/۱۵
پاسخ

من ۳۶ هفته و ۲ روزمه بچه هنوز بریجه چقدر احتمال داره سفالیک شه

golbarg      ۱۳۹۵/۱۲/۱۵
پاسخ

خدارو سکر بلاخره منم رفتم تو ۳۷ هفته.۲ هفته دیگه دخمل نازمو بغل میکنم

Narges      ۱۳۹۵/۱۲/۱۵
پاسخ

امروز ۱۵ اسفند ۹۵ و دوروز از هفته سی وهفتمم میگذره!خیلی بی تاب پسرمم.خدا خودش باتن سالم ودل خوش پسرم رو تو بغلم بذاره.

رویای خیس      ۱۳۹۵/۱۲/۲۰
پاسخ

خدایا شکر منم هفته ۳۷ ام .دیگه نی نیم داره میااااد


برای ثبت نظر وارد سایت شوید.