هفته 35 فعالیت های هفته رژیــم غذایــی نگران نباشیــد توصیه های مذهبی ویدئو بایدها نبایدها
کودک شما چگونه تغییر می کند؟

 كودك شما در حال بزرگ شدن است! وزنش بیشتر از 2250 گرم شده و طول بدن او هم كمی بیشتر از 45.7 سانتی متر است. هرچند رحم شما جای گرم و نرمی است، اما چون فضای داخل رحم كمی كوچك است كودكتان نمی تواند در آن شیرجه بزند یا غلت بخورد! البته او همچنان به لگد زدن ادامه خواهد داد. اكنون كلیه های او كاملا رشد كرده اند و كبد او نیز می تواند مقداری از ضایعات بدن را فرآوری و دفع كند. رشد فیزیكی كودك شما تقریبا به پایان رسیده است و او در چند هفته آینده فقط وزن اضافه خواهد كرد.

شما چگونه تغییر می کنید؟

 

رحم شما تا 15 برابر حالت عادی بزرگ شده بطوریكه بالای رحم شما تقریبا زیر دنده های سینه قرار گرفته است و شاید احساس كنید كه دیگر جایی برای رشد آن باقی نمانده است. اگر می توانستید به درون رحم خود نگاهی بیندازید متوجه می شدید كه حجم مایع آمنیوتیك درون رحم خیلی كم شده و جای آن را یك كودك كوچولو گرفته است. رحم شما جای بقیه اندامهای داخلی تان را هم تنگ كرده و شما ممكن است به همین خاطر بیشتر به دستشویی بروید و یا دچار برخی عوارض ناشی از سوء هاضمه (مثل سوزش معده) شوید. اگر این مشكلات را ندارید از معدود خانمهای خوش شانس هستید!

ممكن است پزشك یا ماما از شما بخواهد كه از این به بعد تا زمان زایمان هر هفته شما را معاینه كند. همچنین ممكن است از شما بخواهد كه حركات جنین داخل رحم را به دقت تحت نظر قرار دهید تا از میزان فعالیت كودك در درون رحم مطمئن شود
الآن زمان مناسبی است تا برای زایمان و تولد كودك خود برنامه ریزی كنید. همه موارد مهم را در یك لیست وارد كنید: چه كسی در زمان زایمان در كنار شما خواهد بود؟ از چه روشی برای كاهش درد استفاده خواهید كرد؟ و می خواهید چه مدت در بیمارستان بمانید؟ این كار می تواند یك نقطه شروع مناسب باشد تا با تیم پزشكی خود در این موارد صحبت كنید. زمان دقیق زایمان را نمی توان پیش بینی كرد و شما هم احتمالا نمی توانید برنامه مورد نظرتان را جزء به جزء اجرا كنید، اما پیش بینی های زودهنگام و جمع آوری تمام گزینه های ممكن برای اتفاقات احتمالی می تواند از نگرانیهای این مرحله از حاملگی بكاهد.

 به آرایشگاه بروید: از آرایشگر خود بخواهید كه موهای شما را به یك شكل ساده و مرتب كوتاه كند به نحوی كه لازم نباشد وقت زیادی برای نظافت و آراستن آنها صرف كنید. از این به بعد ممكن است شما وقت كافی برای سشوار كشیدن و حالت دادن به موهایتان نداشته باشید. همچنین بهتر است موها را به گونه ای كوتاه كنید كه تا چند وقت دیگر به اصلاح مجدد احتیاج نداشته باشد. اگر موهایتان را رنگ هم می كنید باز هم به همین نكات توجه كنید. ممكن است تا مدتی نتوانید برای تجدید رنگ موهایتان به آرایشگاه بروید.

 این رویای هر زن بارداری است که پس از بارداری به وزن قبلی خود باز گردد. با وجود آنکه هنوز چند هفته ای از بارداری را در پیش دارید به فکر برنامه کاهش وزن خود بعد از تولد فرزندتان باشید. در صورتی که شما 5/13 کیلوگرم اضافه وزن داشته اید، 5/3 کیلوگرم از آن چربی خواهد بود که در دوران شیردهی لازم است و مابقی در پایین کفل و بازوها و پاهای شما قرار دارد که زیبایی اندام شما را از بین برده است و در این میان پاهای شما کمتر از بقیه اعضا چربی در خود اندوخته است. البته در دوران شیردهی کاهش سریع وزن توصیه نمیشود زیرا مانعی برای تولید شیر در بدنتان خواهد شد. اما باید بدانید که ممکن است خود شیردهی به کاهش وزن شما کمک کند تا جایی که بعضی از خانم ها معتقدند شیردهی و مراقبت از نوزادشان به آن ها کمک کرده تا وزن خود را چندین کیلو گرم کاهش دهند. البته عده دیگری از مادران اظهار کرده اند که دوران شیردهی حتی گرمی وزن کم نکرده اند. کاهش چربی ناشی از بارداری و رسیدن به اندام پیش از بارداری مستلزم داشتن برنامه ورزشی و رعایت رژیم غذایی صحیح پس از زایمان است.

 اغلب مادرانی که در انتظار کودک دوم خود هستند به این می اندیشند که آیا می توانند کودک دوم خود را به اندازه بچه اول دوست داشته باشند. اگر فرزندی دارید، مطمئنا به قدری به او عشق می ورزید که حتی نمی توانید تصور کنید این احساس دوباره به هنگام تولد فرزند دوم به وجود بیاید. اما خوشبختانه مادران منبع عشق ورزی به نوزاد هستند، پس مطمئن باشید شما همه فرزندانتان را عاشقانه دوست خواهید داشت. مطمئن باشید که پیوند عاشقانه دیگری به گرمی همان انس و الفتی که با کودک اول خود داشته اید با نوزاد تازه وارد هم خواهید داشت.

 روزهای پنج شنبه سوره "محمد" و روزهای جمعه سوره "الصافات" تلاوت کنید و بعد از هر نماز 70 بار استغفار کنید. بیشتر کودکان مبتلا به امراض روحی بیماری خود را از مادرشان به ارث می برند. پس از آنجا که تمام خصوصیات مادر در فرزند اثر خوب یا بد خود را می گذارد و خوشبختی یا بدبختی کودک را در رحم پی ریزی می کند ضرورت دارد که بیشتر مراقب رفتار و گفتار خود باشید تا فرزندانی صالح و نیکو به دنیا بیاورید. در این زمینه از پیامبر اکرم نقل شده است که فرموده اند : "سعادت و شقاوت انسان در شکم مادر پایه ریزی می شود." مراقب باشید حتی اصرار بر انجام مستحبات، رعایت تمام موارد و دعاهای وارد شده  یا عدم موفقیت یا فراموشی در انجام بعضی از اعمال به روحیه شما لطمه وارد نکند و آرامش را از شما سلب نکند. با آرامش و نشاط اعمال را فقط تا حدی که در توانتان است انجام دهید.

 دریافت کافی کلسیم، پروتئین، آهن و فولیک اسید نسبت به هر ماه دیگری ضروری تر بوده و در صورت نیاز دریافت مکمل ضروری است. در طی سه ماهه سوم بارداری بیشترین نیاز به مصرف کلسیم وجود دارد و برای جلوگیری از یبوست انجام ورزش و فعالیت منظم و دریافت مقادیر کافی میوه جات، سبزیجات و منابع فیبر مفید می باشد. دقت کنید که پوسیدگی دندان ها در این ماه شایع تر است، در نتیجه مراقبت و رعایت بهداشت دهان و دندان خصوصا در این ماه الزامی است.

 

 در صورت مشاهده این علائم حتما به پزشک خود مراجعه کنید زیرا ممکن است علائم زایمان زودرس باشند:

خونریزی، لکه بینی و ترشحات واژینال : در صورت بروز خونریزی حتی به میزان کم فورا به پزشک یا ماما مراجعه کنید و در صورت بروز لکه بینی و افزایش ترشحات، ابتدا اول تماس گرفته و در صورت نیاز مراجعه کنید.

انقباضات رحمی : در صورتی که در هر ساعت بیش از شش انقباض رخ دهد، فورا مراجعه کنید اما در صورتی که انقباضات دردناک بوده اما شدت کمتری دارد، ابتدا تماس بگیرید.

سردرد شدید و دائم / تاری دید

کرامپ و گرفتگی عضلات ساق پا در خواب را در مراجعه بعدی به مراقب اطلاع دهید اما گرفتگی عضله به همراه قرمزی باشد یا درد به همراه تب یا خونریزی باشد، مراجعه فوری ضروری است.

تهوع خفیف و گاهگاهی را در ویزیت بعدی به مراقب اطلاع دهید اما اگر بیش از سه بار در یک روز استفراغ کردید یا قادر به خوردن و نوشیدن نبودید سریعا مراجعه کنید.


asaha      ۱۳۹۴/۴/۸
پاسخ

عاااااااااااااااالی

عسل بانو      ۱۳۹۴/۴/۱۰
پاسخ

سلام ببخشین یه سوااال؟؟هفته های بارداری چطوری حساب میشه به طور مثال سی و چهار هفته و شش روز هستم فردا میشه سی چ پنج هفتم یا سی و چهار هفته و هفت روز ؟؟؟؟؟؟؟؟

بیتا      ۱۳۹۴/۴/۲۰
پاسخ

سلام خوب ه‍فت روز هفته نموم شه میری هفته بعدی فردا هفت رو رفتی تو هفته سی و پنج

خاله ريزه      ۱۳۹۴/۷/۲۳
پاسخ

خدایااااااا شکرت که داره تموم میشه و ب این جا رسیدم

asenat      ۱۳۹۴/۸/۳
پاسخ

واااااااای خداجووونم شکرت چیزی به اومدن نی نیم نمونده😍😍😍😍😍

Tara      ۱۳۹۴/۸/۳۰
پاسخ

خداجوووووووون آرتینم دیگه داره میاد...ممنونم ازت نی نی سایت

fafar119      ۱۳۹۴/۹/۸
پاسخ

خدایا شکرت منم وارد هفته 35 شدم الهی شکر خدایا نصیب همه منتظرا کن الهی آمیین

یانا      ۱۳۹۴/۱۱/۷
پاسخ

الهی شکر.خدایا شکر منم به هفته ی 35رسیدم.....خدایاخودت پشت وپناه همه ی مادران باش

ریحانه      ۱۳۹۵/۱/۶
پاسخ

خدایا هزارمرتبه شکر،بعد از سه بار سقط ،بالاخره منم دارم مامان میشم و هفته 35 بارداریمه

Zaribala      ۱۳۹۵/۲/۱۲
پاسخ

خدایا شکرت،،خدایا پیش عظمت تو کاری نداره دادن فرزند سالم و صالح به بنده خودت،،پس به دوستم هم که خودت میدونی این نور امید رو که به من دادی به اونم بده،الهی و ربی من لی غیرک،ما کسی را جز تو نداریم.

مامان امیر      ۱۳۹۵/۲/۱۲
پاسخ

منم در هفته 35 هستم.خدایا شکرت 3 هفته دیگه بچم دنیا میاد.

رها      ۱۳۹۵/۳/۲۱
پاسخ

خانم من قر زیاد میزند . آیا به حاملگی ربط دارد ؟

رها      ۱۳۹۵/۳/۲۱
پاسخ

شوهر من در طول بارداریم خیلی غر میزنه البته الان اواخر بارداریمه خیلی سخته تحمل کردنش.... واسم دعا کنید صبرم زیاد شه

بانوي کوچه باغ      ۱۳۹۵/۳/۲۲
پاسخ

خدایا تو چقدر مهربونی ...

محدثه      ۱۳۹۵/۸/۳۰
پاسخ

خداروشکر وارد هفته 35 بارداری شدم :)

گلسرا      ۱۳۹۵/۹/۲۴
پاسخ

منم امروز 35 هفته و 5 روز شدم.خدا رو شکر

هدي 64      ۱۳۹۵/۱۰/۲۵
پاسخ

خداروشکر فردا وارد هفته 35 میشم (الله خیر حافظا و هو ارحم الراحمین


برای ثبت نظر وارد سایت شوید.