هفته 7 فعالیت های هفته رژیــم غذایــی نگران نباشیــد توصیه های مذهبی ویدئو بایدها نبایدها
کودک شما چگونه تغییر می کند؟

 كودك شما هنوز یك دم كوچك دارد (كه در واقع استخوان دنبالچه است) و در هفته های بعدی از بین خواهد رفت. اما این دم، تنها قسمتی است كه با رشد كودك شما، كوچكتر می شود. اكنون كودك شما تقریبا 1.2 سانتی متر (به اندازه یك تمشك) است، و مفصل آرنج و همچنین انگشتان دست و پا (كه اكنون دیگر قابل تشخیص هستند، هرچند هنوز هم پرده نازكی بین آنها وجود دارد) دارد. در سر او كه خیلی بزرگتر از بدن او است، هر دو نیمكره مغز در حال رشد هستند. دندانها و فضای داخلی دهان او در حال شكل گیری است و گوشهای او نیز به رشد خود ادامه می دهند. پلكهای كودك، چشمهایش را (كه اكنون كمی رنگی هستند) می پوشانند، و نوك بینی او (كه شما یك روز نیشگونش خواهید گرفت) آرام آرام خود را نشان می دهد! ضخامت پوست او به نازكی یك برگه كاغذ است و رگهای او را به وضوح می توان دید.

كودك كوچك شما، آپاندیس و لوزالمعده هم دارد، كه نهایتا با تولید هورمون انسولین به هضم غذا كمك خواهد كرد. كبد كودك شما مشغول تولید گلبولهای قرمز خون است، و یك حلقه از روده های در حال رشد كودك شما در جهت بند ناف او شكل می گیرد؛ بند ناف او، اكنون رگهای خونی واضحی دارد كه عمل تبادل اكسیژن و مواد غذایی با بدن كودك را بر عهده دارد. شما هنوز هم نمی توانید حركت كردن كودك را حس كنید، اما او مثل یك لوبیای كوچك در حال جست و خیز است و در داخل خانه آبی خود، حركت می كند.

شما چگونه تغییر می کنید؟

 

 شما در سه ماهه اول حاملگی قرار دارید كه بسیاری از زنان در این مرحله، مشكلات معمول حاملگی را تحمل می كنند. بواسطه حالت تهوع صبحگاهی (كه ممكن است ظهر و شب هم رخ بدهد)، ممكن است نگه داشتن غذا در معده غیر ممكن باشد! این حالتهای تهوع تا حدودی به علت وجود هورمونهای دوران حاملگی در بدن شما ایجاد می شوند. یك بسته بیسكویت را در كنار تخت خواب خود بگذارید و قبل از بیرون آمدن از بستر، چند تا از آنها را بخورید تا از بروز حالت تهوع جلوگیری كنید. البته همه خانمهای حامله دچار تهوع صبحگاهی نمی شوند؛ لذا در صورتی كه شما به این مشكل دچار نشده اید، نگران نباشید؛ شما از معدود خانمهای خوش شانس هستید! همچنین ممكن است در مقایسه با حالت معمولی بسیار بیشتر به توالت نیاز داشته باشید. حجم خون شما در دوران حاملگی به شدت افزایش می یابد، در نتیجه حجم بسیار زیادتری از مایعات از كلیه ها عبور می كند كه نهایتا به جمع شدن ادرار بیشتر در مثانه منجر می شود. در ادامه دوران حاملگی، بایستی تهوعها كمتر شوند، هر چند ممكن است نیاز شما به توالت كم نشود.

 یك عكس از شكم خود بگیرید! در این هفته، پیش از اینكه اثر حاملگی در شكم شما نمایان شود و شكمتان اصطلاحا جلو بیاید، از یك نفر بخواهید كه از شكم شما عكس بگیرد. سپس هر ماه، تا هنگام تولد نوزادتان، یك عكس از شكم خود بگیرید. دنبال كردن مراحل حاملگی كار جالبی خواهد بود، و شما بعدا این یادگاریها را دوست خواهید داشت!

خیلی جالب خواهد بود اگر در همه عكسها، لباس یكسان بپوشید، در محل یكسانی بایستید و فیگور یكسانی بگیرید! عكسهای نیمرخ برای این كار بهتر است؛ همچنین عكسهای سیاه و سفید نیز ممكن است زیبا باشند.

 سبزیجات می توانند مقدار زیادی از ویتامین ها از جمله ویتامین های A و C و مواد معدنی و فیبر را فراهم کنند. مشکل یبوست هم با مصرف سبزی ها از بین می رود. نیاز به ویتامین C در دوران بارداری 70 درصد بیشتر از زمان غیربارداری است که با یک رژیم معمولی خوب در این دوران می توانید این مقدار را جذب نمایید. کلم، حبوبات، سیب زمینی، اسفناج، دانه های سبز و گوجه فرنگی غنی از ویتامین C هستند و به جذب آهن  موجود در غذاها کمک می کنند. سبزیجات سبز تیره و زرد تیره مانند هویج یا زردک، سیب زمینی، فلفل سبز وکلم بروکلی نیز سرشار از ویتامین A هستند.

 خنده، گریه، ترس و خشم از رفتارهای متغیری است که خانم ها در دوران بارداری به شدت و ضعف زیادی تجربه می کنند. رفتارهای متغیر و ناآرام در این دوره به عملکرد هورمون های بدنتان باز می گردد. نگرانی هایی مثل مسائل مالی، سلامت کودک، نحوه زایمان شما را دچار ترس و وحشت کرده است. وقتی احساس عصبانیت یا ناراحتی می کنید، یک نفس عمیق با بینی بکشید و تا 5 بشمارید و سپس نفستان را آرام آرام از دهان بیرون دهید. فکر کنید هنگام تنفس عمیق موجی از آب گرم از روی شما عبور می کند و با خود نگرانی های شما را می برد.

 هر هفته گوشت با قدری شیر و سیب شیرین بخورد. هر روز بر 2 عدد عناب سوره توحید بخوانید و ناشتا بخورید. تسبیحات حضرت زهرا را بعد از هر نماز و شب ها قبل از خواب بخوانید. دوران بارداری، دوران بسیار حساسی است. تمامی افکار، روحیات و اندیشه های شما خواسته و ناخواسته بر روی جنین اثر می گذارد. پیامبر خدا در همین رابطه فرموده اند : سعادتمند کسی است که از شکم مادرش به سعادت رسیده و بدبخت کسی است که از شکم مادرش به بدبختی رسیده است.

 اگر برای مدت طولانی پشت میز می نشینید، حداقل هر چند ساعت یک بار مثانه تان را خالی کنید و هر 1 ساعت یکبار بلند شوید و خود را کش و قوس دهید تا به این صورت دردهای کمری، رگ های واریسی و لخته های خونی را کاهش دهید. در محیط کار همواره از صندلی های دسته دار و قابل تنظیم و طبی و از تشک طبی برای پشتتان استفاده کنید و زیر پایتان، زیرپایی قرار دهید. اگر باید مدت طولانی بایستید، هر 15 دقیقه یکبار بنشینید و به جای ایستادن در یک مکان یک پای خود را روی جعبه یا چهارپایه بگذارید تا فشار به پشتتان کم شود و همیشه کفش پاشنه کوتاه یا بدون پاشنه بپوشید.

 اگر دچار تهوع بارداری هستید از خوردن مایعات و نوشابه های ولرم خودداری کنید و به جای آن ها از نوشیدنی های بسیار گرم یا بسیار سرد استفاده کنید. از خوردن غذاهای پرچربی و سرخ شده مانند آبگوشت چرب، آش و کره به مقدار زیاد خودداری کنید ولی مایعات فراوان، سالاد، نان برشته و یا تست یا بیسکویت و مربا و ژله برای شما مفید است.

 

عاطفه      ۱۳۹۳/۷/۵
پاسخ

میخوام ببینم هفته 8

سنا      ۱۳۹۳/۸/۱۷
پاسخ

سلام کسی هست که تو هفته 7ام بارداریش باشه

ملیحه      ۱۳۹۳/۹/۱۵
پاسخ

من هفته هفتم هستم

نسیم      ۱۳۹۳/۹/۱۹
پاسخ

من هفته هفتم هستم

هما      ۱۳۹۳/۹/۲۸
پاسخ

سلام منم اوایل این هفته هستم ولی خیلی نگرانم سقط نشه چون لکه بینی داشتم.

اکرم      ۱۳۹۳/۹/۳۰
پاسخ

من هم هفته ی هفتم هستم

بنفشه      ۱۳۹۳/۱۰/۶
پاسخ

منم هفته هفت هستم

fatima      ۱۳۹۳/۱۰/۷
پاسخ

منم هفته 7هستم

سالی      ۱۳۹۳/۱۰/۹
پاسخ

منم هفته هفتم هستم.

سارا      ۱۳۹۳/۱۰/۱۴
پاسخ

منم هفت

sarab      ۱۳۹۳/۱۰/۱۴
پاسخ

منم هفت

سارا      ۱۳۹۳/۱۰/۱۹
پاسخ

الان فقط باید اسیدفولیک بخوریم دیگه درسته ؟

زهره      ۱۳۹۳/۱۰/۲۰
پاسخ

هفته هفت از تاریخ شروع پریدی حساب میشه ضمنا من از طریق میکروانجکشن باردارشدم مثل بقیه هفته هام حساب می شه

maya      ۱۳۹۳/۱۰/۲۱
پاسخ

Slm manam hafteye haftom hastam mishe halatatono begin masalan man khastam,darde mokhtasariham zire shekamam ehsas mikonam,va kheili negaranam

نازگل      ۱۳۹۳/۱۰/۲۲
پاسخ

سلام منم هفته7هستم

سانازی      ۱۳۹۳/۱۰/۲۴
پاسخ

سلام دوستان... خیلی خوشحالم که کلی مامان همسن اینجا هست... یه چیزی نگرانم کرده... من یه کم لک بینی دارم. الان هفته ی 7 یا هشت هستم... چند روز پیش رفتم دکتر...دکتر با سونوی واژینال گفت قطب جنینی رو نمیبینه. خیلی ترسیدم گفت ممکنه حاملگی پوچ باشه...کسی بوده که مشکل منو داشته؟

maya      ۱۳۹۳/۱۰/۲۴
پاسخ

من هفته ششم بودم سونو واژینال انجام دادم گفت برو هفته هشتم ی سونو دیگه انجام بدء،ایشالا چیزی نیست عزیزم

mariya      ۱۳۹۳/۱۰/۳۰
پاسخ

سلام منم فردا وارد هفتم میشم خیلی خوشحالم که دارم هم برای خودم و هم برای نی نیم دوستهای خوبی پیدا میکنم

nazaninnamjoo      ۱۳۹۳/۱۱/۱
پاسخ

من هم فکر کنم هستم

mariya      ۱۳۹۳/۱۱/۱
پاسخ

دوستهای خوبم من چند وقته لک میبینم میترسم برم سونو به نظر شما چیه؟؟ خیلی نگرانم

parmida      ۱۳۹۳/۱۱/۱
پاسخ

سلام فکر می کنم باردارم ولی مطمن نیستم الایم شما چی بود

ازی      ۱۳۹۳/۱۱/۲
پاسخ

سلام مادر های خوشگل من هفته 7 بارداری هستم حالت تهوع دارم و پاهام به شدت سرد

نرگس      ۱۳۹۳/۱۱/۴
پاسخ

سلام به همه ی مامانای نازنین منم هفته ی هفتم هستم. ولی خیلی کمردرد دارم شاغلم هستم ولی فشار کاری ندارم چیکتر کنم مامانا؟

sfe      ۱۳۹۳/۱۱/۵
پاسخ

سلام هفته 7 هستم, حالت تهوع دارم..

zarzar      ۱۳۹۳/۱۱/۵
پاسخ

سلام منم هفته 7 هستم

tara      ۱۳۹۳/۱۱/۵
پاسخ

منم هفته 7

سمانه      ۱۳۹۳/۱۱/۹
پاسخ

مامانای گل سلام ببخشید من برای سن جنینم پیش دوتا دکتر رفتم یکیش گفت دو هفتس اون یکی گفت 6 هفتس حالا من گیج شدم توی سایت نینی سایت مساحبه زایمان میگه هفته هفتم بارداریم هست میشه یکی کمکم کنه ببینم کوچولوم چند وقتشه ؟ اخرین پریودم19 اذر 93 بوده

آرزو      ۱۳۹۳/۱۱/۱۰
پاسخ

سلام دوستان منم هفته ۷هستم

مرجان      ۱۳۹۳/۱۱/۱۱
پاسخ

سلام‌به‌همه‌مامانا‌امیدوارم‌به‌سلامتی‌زایمان‌کنید‌برای‌من‌هم‌دعا‌کنید

الی 20      ۱۳۹۳/۱۱/۱۴
پاسخ

سلام منم اولین روز هفته 7 هستم برای هفته 8 دکتر برام سونوی واژینال نوشته بچه ها بنظرتون ضرر نداره بهتر نیست سونوی شکمی بدم ؟

پاییز      ۱۳۹۳/۱۱/۱۴
پاسخ

سلام دوستان منم هفته هفتم هستم و دکترم علاوه بر اسید فولیک مولتی ویتامینم داده به نظر شما اشکالی پیش نمیاد؟

golbahar      ۱۳۹۳/۱۱/۱۵
پاسخ

سلام منم 22 اذر اخرین دورم بود الان هفته هفتم هستم چطور به شما گفته هفته دوم هستین که 19 اذر اخرین دروه بوده؟

mimi      ۱۳۹۳/۱۱/۱۶
پاسخ

تو هفته هفت و هشت ميشه سونوي شكمي انجام داد ترجيجا واژينال نرين مگر در مواقع خيلي خاص اگه كسي به لكه بيني بيفته بايد سريعا به پزشك مراجعه كنه اگه كسي كمر درد داره بهتره از كمردرهاي مخصوص بارداري استفاده كنه اگه مولتي ويتامين مخصوص بارداري باشه مشكلي نيست اما معمولا مقدار يك ميل اسد فوليك توش هست اگه اون مقدار هست ديگه لازم نيست اسدفوليك اضافه رو استفاده كنين اگه كمتره استفاده كنين البته به كسايي كه سن بالا يا سابقه سقط دارن مقدار ايد فوليك رو بيشتر ميكنن

مامان سونیا      ۱۳۹۳/۱۱/۱۸
پاسخ

سلام به همه مامانهای گل منم هفته هفتم هستم آخرین دوره پریودم 28 آذر بوده

آنی      ۱۳۹۳/۱۱/۱۸
پاسخ

سلام. تا اونجایی که من می دونم (بارداری دومم است) هفته بارداری از اولین روز آخرین قائدگی شمرده می شه. یعنی گل بهار حانم الان هفته نهم است. و البته سمانه هم همینطور. به سونوگرافی های الکی اعتماد نکنید و سریع هم سراغ واژینال نروید. آرامش خود را حفظ کنید. اگر محاسبات سونو با محاسبات حاملگی تان یکی نبود جای معتبر بروید. نترسید. خدا حافظ جوجوهای ماست.

آنی      ۱۳۹۳/۱۱/۱۸
پاسخ

یادم رفت بگم خیلی به مکمل و غیره فکر نکنید البته اگر شرایطتون نرماله. اسید فولیک کافیه. فقط سه لیوان شیر یادتون نره. آفتاب هم حتما بخورید. در ماه دوم موثره. برنج و روغن را هم کم کنید مثل بارداری اول من نترکید!! از من گفتن بود. لکه هم در بعضی ها عادی است. منم تو اولی داشتم. چون جفتم پایین بود. اما مشکلی نبود. فقط مراقبت کردم. همین. پس لطفا دکتری نکنید و تشخیص را به پزشکتون بسپارید. آرامش شما همه چیز است.

الهام      ۱۳۹۳/۱۱/۱۹
پاسخ

سلام به همگی من هفته هفتم هستم از هفته پیش احساس تپش قلب دارم بی حالم و نمیتونم زیاد سرپا باشم تپش قلبم نگرانم کرده چیکار کنم؟ نبضم رو میگیرم بین 75 تا 85 بار در دقیقه میزنه یعنی نرماله پس چرا این احساس تپش قلب اینقدر اذیتم میکنه؟ کسی اینجوری بوده؟

آنی      ۱۳۹۳/۱۱/۱۹
پاسخ

تپش قلب الان طبیعیه. با ترشح هرمون های بارداری حجم خون افزایش پیدا می کنه و به طبع اون تپش قلبت زیاد میشه. تازه احساس می کنی قلبت تو دهنت می زنه. والاااا. نوار قلب هم بدی چند وقت دیگه شکلش با شکل معمولی فرق داره چون تپش قلب نینی هم بهش ریتم میده. استرس داری. وگرنه این تپش قلب که می گی کاملا نرماله. بیحالی هم طبیعیه . والا به خدا. من در حاملگی اولم نصف ظرفها را شوهرم شست چون من حال نداشتم! به جاش من در حاملگی هام خوابم کم میشه. شبا ساعت سه مثل جغد بیدار می شم و خوابم کامل می شه! در حالی که خارج از حاملگی من روزی 10 ساعت خواب هم کممه! گاهی حرصم در می اومد نصف شب شوهرم را بیدار می کردم. می گفت چیزی شده؟ می گفتم نه. خوابم نمی بره !!!!!

الهام      ۱۳۹۳/۱۱/۱۹
پاسخ

خیلی ممنون که پاسخ دادید چون من واقعا نگران قلبم هستم و میخوام برم دکتر زنان برام چکاپ قلب بنویسه!

ماری      ۱۳۹۳/۱۱/۲۰
پاسخ

بچه ها منم هفته هفتم هستم دکتر خوب تو اصفهان سراغ ندارید؟ دکتر یگانه رو کسی میشناسه

رونيا      ۱۳۹۳/۱۱/۲۲
پاسخ

دوستان سلام منم هفت هفته هستم

پالیذ      ۱۳۹۳/۱۱/۲۵
پاسخ

من خرما زیاد می خورم و همین طور موز بده آیا ؟؟؟ همش گرسنمه !

sanel      ۱۳۹۳/۱۱/۲۵
پاسخ

سلام دوستان من اول شروع هفته هفتمم اصلا اشتها ندارم فقط تایم ناهار گرسنم میشه اونم یکم میخورم زود سیر میشه

یلدا      ۱۳۹۳/۱۱/۲۷
پاسخ

سلام به همه تازه مامان های منم فردا هفته 6رو تموم میونم میرم تو هفت هفته

meryyy      ۱۳۹۳/۱۱/۲۸
پاسخ

منم هفته ی هفتمم

s_h_o_h_r_e_h      ۱۳۹۳/۱۱/۲۹
پاسخ

سلام مامانا منم هفته هفتم هستم کسی هست هنوز قلب نی نی رو ندیده باشه

فریبا      ۱۳۹۳/۱۲/۳
پاسخ

سلام منم هفته هفتمم ازهفته اول تاحالا ویارخاصی نداشتم.فقط افت فشارخیلی ازارم میده.فشارم مرتب رو هفته.اگه راهکاری دارین ممون میشم به اشتراک بزارین.

مارال      ۱۳۹۳/۱۲/۱۲
پاسخ

سلام مامان های عزیز.من سه روز پیش سونو عادی دادم. توی شش هفته و پنج روز بود. ولی سونو نوشته بود هفت هفته و یک روز!!!ساک زرده و ساک جنینی دیده شده 20 میلیمتر بود ولی ضربان دیده نشد. خونریزی هم اصلا ندارم. ولی دکتر سونو گفت احتمالا جنینی در کار نیست. دارم دیوانه میشم. یکی هست راهنماییم کنه؟ البته بهم دکترم گفته هفته دیگر سونو واژینال بدم. تو رو خدا اونایی که تجربه دارن کمکم کن. یعنی ممکنه جنین مرده باشه؟

شیدا      ۱۳۹۳/۱۲/۱۲
پاسخ

منم هفته 7 ام.خیلی خوشحالم.هرچند بی حالی کلافه ام کرده.ولی وقتی فک میکنم یه کوچولو میخواد به من وهمسرم اضافه شه اروم میشم

فاطمه      ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
پاسخ

من 6 هفته 2 روزمه دیروز که رفتم سونو هنوز صدا قلبش نمیومدولی دکترم گفت دیگه داره تشکیل میشه چون دکترسونوگفت هفته ی دیگه بیا دوباره اگه اصلا چیزی ندیده بود میگفت 2 هفته ی دیگه بیا.

باران      ۱۳۹۳/۱۲/۱۴
پاسخ

سلام دوستان امیدوارم همگی حالتون خوب باشه دوستان من هم هفته 7 هستم ولی احساس می کنم علائمی که دارم مشکوکه زیر شکمم درد می کنه خیلی نافم درد می کنه، و دوستان راهنمایی می کنید که چه راه حلی برای بزاغ دهان که زیاد میشه چیه حالم و خیلی بد می کنه

ارزو      ۱۳۹۳/۱۲/۱۸
پاسخ

سلام منم هفته هفتم هستم چند روزه لک های قهوه ایی دیدم به همراه کمر درد و دل درد .دکتر رفتم و استراحت مطلق تجویز کرد الان خیلی میترسم از اینکه سقط بشه

فاطی33      ۱۳۹۳/۱۲/۲۴
پاسخ

سلام منم دومين روز هفته هفتم هستم

آبان      ۱۳۹۳/۱۲/۲۶
پاسخ

سلام منم هفته 7 هستم دیروز سونو داردم ، تازه باورش کردم با اینکه بچه اولم نیست خیلی دلشوره دارم امیدوارم موفق باشید

مهرنوش      ۱۳۹۴/۱/۲
پاسخ

مامانهای گل سلام منم هفته 7 بارداری هستم شکم دوم ولی با فاصله سنی 15 سال خواستم به اون مامانای ناز که گویا بارداری اولشونه وتجربه کافی ندارن بگم که بعصی از علایم مثل حالت تهوع خستگی کمی دل درد یا کمر درد تو حالت عادی کاملاء طبیعی هستش و حتی لکه بینی معمولی هم طبیعیه و در رابطه با سونوگرافی زیر 8 هفته حتما باید وازینال باشه تا صربان قلب قابل رویت باشه و من در هفته 6 بارداری سونو وازینال که انجام دادم صربان قلب بچم رویت شد زیاد نگران جزییات نباشید فقط در صورت علایم عیر طبیعی سریع به پزشکتون مراجعه کنید

مامان الیف      ۱۳۹۴/۲/۳
پاسخ

من هم هفته 7 هستم دکترم سونوگرافی واژینال کرد گفت ضربان قلب نمی بینم یعنی تشکیل نشده خیلی نگرانم 2 روزه همش دارم گریه میکنم کمکم کنید

bahar      ۱۳۹۴/۳/۲
پاسخ

منم هفته هفتم.. تا حالا نزدیک سه کیلو کم کردم و فوق العاده بد ویارم تهوع و سرگیجه و بی حالی و... دکتر بهم گفت زیاد حساس نباش رو صدای قلب و این چیزا گفت هفته ۱۱ و ۱۲ بیا برای صدای قلب

مامان متین      ۱۳۹۴/۳/۱۲
پاسخ

سلام منم هفته 7 هستم

سمیرا      ۱۳۹۴/۳/۲۲
پاسخ

سلام اولین روز آخرین پری من 4 اردیبهشت بوده دیروز ینی تو آخرین روز هفته هفت رفتم سونو گفت شما 6 هفته هستی و اندازه جنین 6 میلی.متره، بنطرتون اندازش خیلی کم نیست ? چون اینجا خوندم باید 12 میلی باشه، تورو خدا اگه کسی تجربهداي داره بگه

آوا      ۱۳۹۴/۳/۲۶
پاسخ

سلام منم آخرای هفته هفتم هستم و 8 اردیبهشت آخرین پریودم بوده طبق زمان پریود هفت هفته میشم ولی سن جنینم دقیقا پنج هفته میشم علتشم اینه که من از بعداز پریودم فقط روز 24 اردیبهشت که 16بعد پریودم بود نزدیکی بدون جلوگیری داشتم و مطمئنم که جنین دقیقا همون روز تشکیل شده من برای بچه ی اولم هم با همین محاسبات سن جنینم رو حدس زدم و درست هم بود.

الهه      ۱۳۹۴/۳/۲۷
پاسخ

سلام.من هم آخرین پریودم 8 اردیبهشت بود.الان در شروع هفته هفت هستم.مامانا زیاد رو ی جزییات حساس نباشین.با خدا بسپارید و آرامش داشته باشین

زهرا بانو      ۱۳۹۴/۳/۲۸
پاسخ

منم اول هفته هفتم،،،،هفته بيش صداي قلبشو شنيدم ،،،، وووووي عزيززززم

مامان نی نی جون      ۱۳۹۴/۴/۳
پاسخ

منم هفته هفتم هنوز واسه قلبش سونو ندادم دعا کنید برام

فافا      ۱۳۹۴/۴/۱۰
پاسخ

سلام من سه روزه هفته هفتمم تموم شده بچه ها مواظب باشین به یبوست دچار نشین من یه هفتس به خاطر این موضوع وضعم خیلی خرابه دیگه نزدیک بود بستری شم از بس فشار بهم اورده بود اولش که فک کردم دور از جون مشکلی واسه جنینم پیش اومده داشتم میمردم از ناراحتی ولی بعد فهمیدم از یبوسته کاهو و سبزی زیاد بخورین همینطور اب و مایعات

راحله      ۱۳۹۴/۴/۳۱
پاسخ

سلاممم منم ١٢ خرداد پريود شدم الان هفته ٧ هستم ديروز سونو كردم گفت قلببچه تشكيل نشده خيلي نگران شدم ولي الان كه تو نت گشتم نوشته تا هفته ١١ امكانش هست قلب بچه تشكيل بشه خيلي هم مثل من بودن اگه جنين ضعيف باشه دير قلب تشكيل ميشه برام دعا كنيد قراره ١٠ روز ديكه باز برم سونو ولي سونو واژينال برا هركي لكه ميبينه ضرر داره برا من سونو از رو شكمه چون لكه دارم

مرمر      ۱۳۹۴/۴/۳۱
پاسخ

مادرا من امروز وارد هفته ی هفتم شدم.رفتم سونو گفت یه لحظه قلب جنین رو دیده ولی خیلی کوچولوئه واسه اینکه دقیق بشنومم.یه مقدار لک بینی اونم بصورت لک های قهوه ای دارم که باید شیاف استفاده کنم.توکلتون به خدا باشه منم دعا کنید

yasi      ۱۳۹۴/۵/۳
پاسخ

منم هفته 7 ام.اما راحله نگرانم کردی.دیر تشکیل شدن قلب بچه به خاطر ضعیف بودنه جنینه/؟چون منم قب نی نیم تشکیل نشده هنوز

maryam&baby      ۱۳۹۴/۵/۴
پاسخ

من وارد هفتمین هفته شدم ولی خیلی زیره دلم وپهلوهام درد میکنه و ادرارم خیلی خیلی زیلده و از همه بدتر دکتر شیاف داده و پنج روزه که اسهال هستم شدید ایا کسی با زدن شیاف این بلا سرش اومده؟خواهشا جواب بدین.ممنون

رویا      ۱۳۹۴/۵/۱۹
پاسخ

سلام عزیزان..من بعد از دوبار سقط اونم به بخاطر تشکیل نشدن قلب مجدد باردارم قراره دو روز دیگه برم سونو برام دعا کنید..

فاطیما      ۱۳۹۴/۵/۲۳
پاسخ

سلام منم هفته هفت هستم دو روز پیش هم رفتم سونو صدای و ضربان قلبش رو دیدم قربونش برم

ماري      ۱۳۹۴/۵/۲۴
پاسخ

سلام منم دوروزه وارد هفته هفت شدم و شبا يهو لرزم ميگيره و ديگه هيچ علائمي ندارم شما ها چطور

حدیث      ۱۳۹۴/۶/۳
پاسخ

سلام من بارداری دومم روتجربه میکنم دخترم 9شهریور4 ساله میشه که دردوران حاملگی اولم تمام روزهاوهفته هاروبانی نی سایت همراه بودم ولی هیچ پیامی نمیذاشتم امااین دفعه اومدم که باشم منم هفته 7 هستم.

ساناز      ۱۳۹۴/۷/۲۰
پاسخ

سلام من نمی دونم دکترا از کجا می فهمن که تو هفته چندم هستم اولین روز اخرین پریودیم 28 مرداد بوده لطفا اگه کسی دقیق می تونه بگه چند هفتم کمکم کنه

shelman      ۱۳۹۴/۷/۲۵
پاسخ

سلام منم تازه رفتم هفته هفتم . شش هفته و چهار روز ک بودم رفتم سونو ساک نی نی دیده شد و قلبش نه .یکم استرس گرفتم . باید تا چند ماهگی صدای قلبش شنیده بشه؟

سروناز      ۱۳۹۴/۷/۳۰
پاسخ

سلام دوستان من هفته پیش ۶ هفته و چندروزم بود رفتم سونو واژینال سن حاملگی رو ۵ هفته و ۶ روز تشخیص داد و گفت که بارداری پوچ داری و دوهفته دیگه باید دوباره سونو بدی ؟ یعنی واقعا پوچه؟ کسی تاحالا اینجوری شده بوده که بعد از دو هفته جنین دیده شده باشه؟

آذين      ۱۳۹۴/۸/۵
پاسخ

من 6 هفته و 6 روزمه. از هفته پیش لک بینی داشتم و درد. دکترم گفت احتمالا سقط میشه. ولی امشب درد . لک بینیم قطع شد. به نظرتون میشه امیدوار باشم؟ 2 روز دیگه میرم سونو واژینال. قلب جنین چند هفته تشکیل میشه؟خیلی نگرانم. و از سقط میترسم. حتی فکرشم نمیکردم. واسم دعا کنین. نمیدونم چرا اینقدر اینجور مشکلات زیاد شده.

شمیم      ۱۳۹۴/۸/۱۷
پاسخ

سلام مامانای گل من امروز رفتم هفته هفتم یبار تو هفته پنج سونو کردم فقط ساک تشکیل شده بود چند روز دیگه میخوام برم واسه تشکیل قلب خیلی نگرانممممم دوهفته است لکه بینی دارم و استراحت تمام,شیافم روری دوتا میزنم اما انگار تاثیری نزاشته چون لکه هام کم نشده ,دو روزم هست کمرم دردمیکنه برام دعا کنید

sahar      ۱۳۹۴/۸/۱۸
پاسخ

سلام. من دوهفته پیش سونو دادم و دکترم گفته یه ماه بعد یعنی دوهفته دیگه که میشه هفته نهم بارداری برم برا سونو.خیلی استرس دارم برا تشکیل قلب... راستی برای اطمینان از تشکیل قلب و ضربان حتما باید سونوی واژینال باشه؟؟؟

نی نی نازم      ۱۳۹۴/۸/۲۴
پاسخ

سلام.منم هفته هفتمم خیلی ویار دارم.چه کار کنم؟؟؟

N.m      ۱۳۹۴/۸/۲۸
پاسخ

سلام دوستای گلم و مامانای مهربونم منم امروز رفتم تو هفته هفتم

shiva      ۱۳۹۴/۸/۲۸
پاسخ

سلام.من امروز سونو دادم.بهم میگه شما بارداری ولی هنوز بچه نیست.الان م هفته 7 هستم.یعنی من منظورشو نفهمیدم.دوباره هفته دیگه سونو دارم.به نظر شما سونو ضرر نداره واسه جنین.اخه تو هفته 6 هم سونو کردم.

مهسا      ۱۳۹۴/۹/۹
پاسخ

سلام. من تاریخ شروع آخرین پریودم 2 مهر بوده و طبق فرمول رایج باید نزدیک 9 هفته باشم ولی تشخیص سونو هقت هفته بوده. البته من سیکل پریودم طولانی تر از 30 روز و نامنظم بوده همیشه. بنابراین این فرمول که همگی می گند در مورد همه صادق نیست. من هفته 6 رفتم سونوی شکمی. ضربان قلب رو دکترم دید به من هم نشون داد. خیلی جالب بود. امیدوارم خدا به هممون کمک کنه که دوره ی خوب و راحت و همچنین زایمان راحتی هم داشته باشیم.

سلام.منم الان 7هفتمه.رفتم سونو شکمی و شکرخدا گفت قلبش منظم میزنه و سنش برحسب اندازه به 7هفته میخوره.ولی گفت ساکش کمی کوچیکه که ممکنه بخاطر این باشه که اب کم خوردم مثانه نمیذاره خوب دیده بشه.نگرانی نداد بهم اصلا.

عاطی جون      ۱۳۹۴/۹/۱۵
پاسخ

من اینجوری ک خودم میدونم و محاسبه کردم هفته ی هفتم هستم ولی دکترا از پریودی حساب میکنن میشم هفته ی نهم.هنوزم نرفتم صدا قلبشو گوش کنم

هانیه12058      ۱۳۹۴/۹/۲۹
پاسخ

سلام دوستان منم هفته7 هستم سونوگرافی کردم ازمایش خون داد باید ناشتا باشم

فخری(2)      ۱۳۹۴/۹/۳۰
پاسخ

سلام من هفته هفتم هستم. گروه یا تبادل نظری هست که شرکت کنم با هم همراه باشیم؟

فرزانه      ۱۳۹۴/۱۰/۵
پاسخ

سلام من امروز وارد هفته ٧ شدم از ديروز بشدت دچار تهوع شدم و خيلي هم بي حس و حالم از همه مهمتر دارم خيلي زياد چاغ ميشم كه عصبيم ميكنه اين جريان فردا وقت دكتر تغذيه گرفتم

آثل      ۱۳۹۵/۲/۱۳
پاسخ

سلام منم فردا وارد هفته 7 میشم .قند خونم تو تست قندناشتا 98 یکساعت بعد 86 دوساعت بعد 83 بوده بنظرتون خیلی بالاست ؟؟؟

هنگامه      ۱۳۹۵/۲/۱۴
پاسخ

سلام منن7 هفته ام

مریم      ۱۳۹۵/۲/۱۵
پاسخ

سلام منم هفت هفته ام.خیلی نگرانم چون هماتوم۲۷×۱۳دارم.شیاف و امپول استفاده میکنم خیلی میترسم ک واسه جنین خطرناک باشه

مامان شبنم      ۱۳۹۵/۲/۱۶
پاسخ

salam dostan manam hafteye 7 bardari hastam aya gorohi hast baraye tabadol nazar

دنیرا      ۱۳۹۵/۲/۳۱
پاسخ

سلام دوستای عزیز منم طبق محاسبات سایت ۷هفته و ۳ روزمه دکترم هنو انتخاب نکردم نمیدونم پیش کی برم یکی دکتر حسین صدیق که بیمارستان اتیه اس معرفی کرده یکی هم دکتر سحر فرزین مقدم کسی پیش این دوتا بوده یا میشناسشون؟؟؟ راستی من اصلا نه ویار دارم نه تهوع دارم فقط زیر دلم درد میگیره و بعضی وقتا احساس میکنم نبضم میزنه از اونجا علتش میدونید چیه؟

arezo      ۱۳۹۵/۴/۱۸
پاسخ

وای خوش به حالت دنیرا جون من از بس حالم بد بود ناشکری نشه پشیمون شدم از بچه وحشتناک ویار داشتم البته الان بهتر شده ولی به زور قرص

madi      ۱۳۹۵/۵/۹
پاسخ

فردا باید برم دکتر امیدوارم جنین دیده بشه برام دعا کنید

madi      ۱۳۹۵/۵/۱۰
پاسخ

امروز رفتم سونوگرافی جنین دیده شد ولی گفت قلبش تشکیل نشده برو دو سه هفته دیگه بیا چقدر من این ماه استرس کشیدم اه

مامان آنیتا      ۱۳۹۵/۵/۲۷
پاسخ

سلام به همه من دیروز هفته 8 بودم واسه اولین بار رفتم سونو- دکتر گفت دوقلو توی راه داری!!!! اونقده خوشحال شدم که نگو

سالی      ۱۳۹۵/۵/۲۷
پاسخ

سلام به همه مادرای آینده. منم فردا وارد هفته هفتم میشم ولی دکترم برای انتهای هفته 8 سونو نوشته و منم جز نفخ و یبوست و دردهای پریودی هیچ علائمی ندارم. امیدوارم وقتی تو هفته 8 سونو رفتم جنین وجود داشته باشه و در عین حال سالم. برام دعا کنیدددددددددددددددد

زری      ۱۳۹۵/۵/۳۱
پاسخ

من طبق پریودی 7 هفتم طبق سونو 5.2 هستم کدوم درسته

نوشين      ۱۳۹۵/۵/۳۱
پاسخ

Salam, man Khalil halal tahavo daram va mede darde shadid . Hichi nemitonam bokhoram Kasi rahe hali midone lotfen rahnamayim kone :(

یلدا      ۱۳۹۵/۷/۴
پاسخ

سلام منم هفته هفتم پهلو درد دارم همش میترسم

مامان پریسا      ۱۳۹۵/۸/۸
پاسخ

سلاااام.من امروز رفتم توی هفته 7ام.فردا وقت دکتر دارم.ایشالا که قلب بچم تشکیل شده باشه . نه ویار دارم نه تهوع.فقط دلم درد میکنه بعضی وقتا

سمیه      ۱۳۹۵/۸/۱۱
پاسخ

سلام منم هفته 7 هستم ..با iui باردار شدم..دنبال یه دکتر خوب و با حوصله تو بیمارستان عرفان یا بهمن هستم ..خواستم صارم برم ولی طرف قرار داد نیست..

پریا      ۱۳۹۵/۸/۱۲
پاسخ

سلام کسی هست جواب بده؟؟؟

nazi      ۱۳۹۵/۸/۲۲
پاسخ

سلام دوستان،من امروز اولین روز هفته هفتم رو پشت سر گذاشتم.کسی میدونه اولین سونو رو تو کدوم هفته انجام میدن؟

sanam      ۱۳۹۵/۹/۶
پاسخ

سلام من هفته 6 هستم و تب دارم و سرما خوردم میتونم استامینوفن مصرف کنم؟؟

بيتا      ۱۳۹۵/۹/۱۲
پاسخ

سلام من هفته 7 بارداری هستم بشدت تهوع و تلخی دهان دارم . همش توی معده ا احساس دل آشوبه دارم .

hedi-vk      ۱۳۹۵/۱۰/۵
پاسخ

سلام من هفت هفته و دو روزمه خیلی استرس دارم یعنی کی قلب دیده میشه؟

Negare yalda      ۱۳۹۵/۱۱/۳۰
پاسخ

سلام من تازه وارد هفته ۷ شدم. هنوز سنو ندادم اما هیچ تهوع و یا علایمی ندارم خطر داره؟؟؟؟؟؟ اینجا نوشته خطر نداره اما من جای دیگه شنیده بودم که تهوع نشان سلامت جنینه

Atefeh      ۱۳۹۵/۱۲/۱
پاسخ

سلام من 7 هفته و 4 روزمه دیروز رفتم سونو قلب تشکیل شده بود

الي      ۱۳۹۵/۱۲/۲
پاسخ

سلام به همگی منم هفته هفتم هستم هفته ششم سونو داخلی قلب جنین رو نشون داد تهوع هم نداشتم نگران نباشید مهم سونو گرافیه نه تهوع

baranjooni      ۱۳۹۵/۱۲/۲۱
پاسخ

منم تازه وارد هفته ۷ شدم. میخواستم امروز برم سونو, ولی انگار زوده. یکم دیرتر میرم سونو. هفته ۸ میرم

لیلی      ۱۳۹۵/۱۲/۲۲
پاسخ

سلام به همگی منم الان 6 هفته و 2 روزمه

غزاله.      ۱۳۹۵/۱۲/۲۳
پاسخ

سلام منم هفته هفتم بارداریم دیروز رفتم سونو و قلب جنین تشکیل شد.ولی لکه بینی دارم و دکتر آمپول آ اس آ تجویز کرد.برامون دعا کنید.دکتر گفت خطر سقط جنین وجود داره


برای ثبت نظر وارد سایت شوید.