2752
2734
عنوان

بیاید از بیمار اسکیزوفرنی که مصاحبه کردم بگم. بیمار شماره ۱

| مشاهده متن کامل بحث + 7488 بازدید | 165 پست

لایک کنید بچه ها

۵ ساله که خواننده خاموش بودم ، اما بلاخره تصمیم به تبادل نظرات و احساساتم کردم 😇. هر طور که به آدم ها یاد بدی ؛ همانطور باهات رفتار می‌کنند😊 هدفمند و سلامت باشیم🙌💪🥰
تا موقع کنکور ارشد. تمام منابع رو ۸ دور خونده بودم اگر علاقه داری سخت نیست

از چه ترمی شروع کردی به خوندن 

انگیزه گرفتم با پیامت 🫠

با فنجانی چای هم میتوان مست شد! اگر اویی که باید باشد، باشد💜
ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!😥 من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

بریم ادامه؟ 🙃

می‌داند که برادرش را به قتل رسانده. همانطور که خودش تعریف می‌کند و به زور می‌شود فهمید : 

تقریبا هوا تاریک بود که از دیوار خانه ی برادرش بالا رفته و وی را هنگامی که در خواب بوده با چاقو به قتل رسانده و فرار کرده است. در مورد دلیلش چیزی نمی‌دانست یا نمی‌توانست به یاد بیاورد.

قبل از ارتکاب این جنایت مدتی شیشه مصرف میکرده. با زنان زیادی از جمله همسران دوستانش رابطه جنسی داشته. 

دچار توهم مشهود بینایی، شنوایی و سایکوز ناشی از مصرف مواد بوده و تحت تاثیر همین توهمات هم برادرش را یک هفته قبل از مراسم ازدواجش به قتل رسانده بود. 

❌️فارغ تحصیل کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی❌️ جدید نیستم. پارسال بخاطر اظهار عقیده م لغو کاربری شدم✌🏼 کاربری قبلیم هم که واسه سال ۹۶ بود بخاطر بحث با خانومی که طرفدار صیغه بود بسته شد. و من الله توفیق😊

اسکیزوفرنی چیه؟ 

ما چقدر به سادگی نیاکان خودمان خندیدیم، روزی می ‌آید که آیندگان به خرافات ما خواھند خندید.                                                                                                                                 زندگی کردن نادر ترین اتفاق جهان هستی است،بیشتر مردم فقط وجود دارند،همین...                                                                                بعضی مواقع باید صدمه ببینی تا چیزی رو درک کنی زمین بخوری تا رشد کنی ببازی تا بدست بیاری چون بزرگترین درس های زندگی از طریق درد یاد داده میشن
2731
اسکیزوفرنی چیه؟ 

سرچ‌کن

دیدید تو سایت چقدر زیاد شدن..مثل نقل و نبات همه جور فحشی میدن و اصلن براشون مهم نیست..نی نی یار رو هم تگ میکنی فوق ۳ روز تعلیق میکنه و طرف این بار پررو تر از دفعه قبل برمیگرده..با امثال اینا دقیقن مثل خودشون رفتار کنید همه کاربرا دست به دست هم بدید و بهش حمله کنید و پشت هم وایسید تا یاد بگیرن اینجا چاله میدن نیست که بیان عقده هاشون رو خالی کنن..شما هم کیسه بکس اونا نیستید که اعصاب شمارو به بازیچه بگیرن،، امثال اینارو خودمون باید جمع کنیم و درس عبرت بدیم بهشون

خب

دیوونه کجا داره جز در خونه‌ی حسین/ امام حسین همه کَسَم فدات /خودم فدای بچه هات.هر حاجتی داری الهی بگیری/الهی حرم رو ندیده نمیری(گذرم تا به در خانه ات افتاد حسین/خانه آباد شدم خانه ات آباد حسین*امام حسین پناه روز سختی و دلواپسی #کس بی کس ها#شکر خدا که در پناه حسینم/عالم از این خوب تر پناه ندارد=ما را بقیه پس زده بودند هزار بار/مارا حسین بود که آدم حساب کرد+عاقبت بخیر بشی بگو حسین_بی نیاز غیر بشی بگو حسین♥️
از چه ترمی شروع کردی به خوندن  انگیزه گرفتم با پیامت 🫠

درسم تموم شده بود

بعد از به دنیا اومدن پسرم شروع کردم

❌️فارغ تحصیل کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی❌️ جدید نیستم. پارسال بخاطر اظهار عقیده م لغو کاربری شدم✌🏼 کاربری قبلیم هم که واسه سال ۹۶ بود بخاطر بحث با خانومی که طرفدار صیغه بود بسته شد. و من الله توفیق😊
بریم ادامه؟ 🙃 می‌داند که برادرش را به قتل رسانده. همانطور که خودش تعریف می‌کند و به زور می‌شود ...

اسی   بیماری اسکیزوفرنی  خیلی زیاد شده

علتش مصرف توهم زاست

یا استرس؟

میشه یه روز تایپک بزنم  بگم هورااااا بلاخره وزنم  ۶۰ کیلو شد  

بر طبق پرونده مددکاری اش، قبل از بستری در بیمارستان روانی و سپس انتقال به مرکز نگهداری بیماران مزمن روان، حدود یک سال در زندان بوده و حکم اعدام برایش صادر شده است. مادرش که ولی دم محسوب می‌شده پای چوبه اعدام رضایت داده و در همان دوران محکومیت، متوجه بیمار بودن وی می‌شوند.

یکی از توهماتش این بود که برادرش زنده است.

حین مصاحبه وی اظهار داشت برادرش شب گذشته پیش او آمده و ناخن هایش را کوتاه کرده است.

نکته قابل بیان این است که این بیمار، در مصاحبه بعدی که طی یک هفته صورت گرفت به کل منکر ارتکاب قتل و حتی زندانی بودنش شد ( احتمالا به این دلیل که تصور می‌کرد من از مراجع پزشک قانونی هستم و امکان دارد قصد مرخص کردن وی را داشته باشم) .

سرچ‌کن

سرچ کردم ولی دقیق نتونستم متوجه بشم مثل اینکه همون توهم زدنه

ما چقدر به سادگی نیاکان خودمان خندیدیم، روزی می ‌آید که آیندگان به خرافات ما خواھند خندید.                                                                                                                                 زندگی کردن نادر ترین اتفاق جهان هستی است،بیشتر مردم فقط وجود دارند،همین...                                                                                بعضی مواقع باید صدمه ببینی تا چیزی رو درک کنی زمین بخوری تا رشد کنی ببازی تا بدست بیاری چون بزرگترین درس های زندگی از طریق درد یاد داده میشن

خیلی دوست دارم روی یه رمان روانشناختی کار کنم. کاش با این آدما برخورد داشتم برای پردازش شخصیت‌های رمانم

اگر مقدوره برای آرامش روح برادر جوون‌مرگم صلوات بفرستید.    با زور و دعوا و تهدید ازدواج کردم. از اون روز دیگه رنگ خوشی ندیدم. تمام آرزوهایی که داشتم و در مسیرشون بودم دود هوا شد. شوهرم و خانواده‌ش نمی‌تونستن تحمل کنن موقعیت منو. نمیتونستن خودشون رو بالا بکشن، منو محکم کوبیدن زمین. از اون روز نماز و چادرمو گذاشتم کنار. دیگه هیچ امیدی ندارم. هرشب وقت خواب یه دور سناریو می‌چینم که خودم و بچه‌هام قرص بخوریم و بخوابیم و صبح بیدار نشیم. دلم شکسته. ده سال از جوونیم تباه شد. میشه یه روز از دست این مرد خلاص بشم؟ یا قراره این آرزو رو هم به گور ببرم؟

تموم شد؟

اگر مقدوره برای آرامش روح برادر جوون‌مرگم صلوات بفرستید.    با زور و دعوا و تهدید ازدواج کردم. از اون روز دیگه رنگ خوشی ندیدم. تمام آرزوهایی که داشتم و در مسیرشون بودم دود هوا شد. شوهرم و خانواده‌ش نمی‌تونستن تحمل کنن موقعیت منو. نمیتونستن خودشون رو بالا بکشن، منو محکم کوبیدن زمین. از اون روز نماز و چادرمو گذاشتم کنار. دیگه هیچ امیدی ندارم. هرشب وقت خواب یه دور سناریو می‌چینم که خودم و بچه‌هام قرص بخوریم و بخوابیم و صبح بیدار نشیم. دلم شکسته. ده سال از جوونیم تباه شد. میشه یه روز از دست این مرد خلاص بشم؟ یا قراره این آرزو رو هم به گور ببرم؟
تو زنا بیشتره یا مردا؟شیوعش چه سنیه؟

از کودکی میتونه وجود داشته باشه، از سنین مدرسه قابل تشخیص هست 

اما اصولا از دوران نوجوانی به بعد نشون میده خودشو.

مصرف مواد توهم زا مثل ماری‌جوانا و ال اس دی و ... و شیشه هم میتونه بروز کنه که بهش میگن سایکوز ناشی از مواد

2706